Turysci.pl
skalne miasto w Czechach

fot. wikimedia.org/Tomasz Józefczak/CC BY-SA 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

Zmiany w Skalnym Mieście. Turyści muszą rezerwować bilety, inaczej nie wejdą

9 Marca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Skalne Miasto w Adrspachu wprowadza nowe zasady dla turystów. Od kwietnia wszyscy podróżni będą musieli najpierw wypełnić specjalny formularz rezerwacyjny, a jeżeli tego nie zrobią, nie zostaną wpuszczeni. Takie działania mają zapewnić odpowiednią liczbę osób zwiedzających oraz ograniczyć tłumy na szlakach i drogach dojazdowych.

  • Skalne Miasto w Adrspachu zmienia zasady. Każdy turysta musi zarezerwować bilety online

  • Możliwe jest także wykupienie miejsca parkingowego na oficjalnej stronie atrakcji

  • Przepis wchodzi w życie 1 kwietnia. Ma pomóc w przestrzeganiu zaleceń sanitarnych oraz sprawić, że drogi dojazdowe nie będą zakorkowane

Czeskie Skalne Miasto cieszy się ogromną popularnością wśród Polaków. Zarówno obiekty w miejscowości Adrszpach, jak i te w Teplicach, w sezonie letnim odwiedzane są przez tłumy podróżnych. W czasie pandemii zorganizowanie takiego wyjazdu z naszego kraju jest o wiele trudniejsze.

Skalne Miasto Adrszpach wprowadza nowe przepisy

Polski rząd zaostrzył przepisy na granicy z Czechami i Słowacją, w związku z sytuacją pandemiczną, która w nich panuje. Osoby, które usiłują wjechać z nich do kraju, powinny poddać się przymusowej kwarantannie lub okazać negatywny test na COVID-19. Polacy, którzy powracają transportem zbiorowym, muszą pójść na izolację, podobnie jak przy przekraczaniu każdej innej granicy.

Wszystkie te działania jednak mogą nie powstrzymać turystów przed odwiedzaniem ulubionych atrakcji. Koleje Dolnośląskie już 24 kwietnia uruchomią sezonowe połączenia do Czech, dowożąc turystów do najpopularniejszych, przygranicznych miejscowości.

linie lotnicze testy dla pasażerów

Linia lotnicza El Al rozpoczyna testowanie swoich pasażerów. Badanie na COVID-19 przy odprawie

CZYTAJ DALEJ

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEORównież zarząd Skalnego Miasta Adrszpach zapowiada od kwietnia zmiany, które mają usprawnić dojazd do atrakcji i wygodę zwiedzania. Zgodnie z zapowiedziami, od przyszłego miesiąca każdy podróżny będzie musiał zarezerwować swój bilet na stronie atrakcji. Przy okazji wykupić można miejsce parkingowe.

Jeśli podróżny tego nie zrobi, nie będzie możliwości kupienia wejściówki na miejscu. Zarząd Skalnego Miasta jest przekonany, że dzięki takim działaniom przyjedzie tam mniej turystów, dzięki czemu drogi dojazdowe nie będą zakorkowane, a na szlakach nie będzie ryzykownych w czasie pandemii tłoków.

skalne miasto w czechach/fot. wikimedia.org/ARKADIUSZ MARKIEWICZ/CC BY-SA 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

skalne miasto w czechach

Obecnie system jeszcze nie jest aktywny i dostępny dla użytkowników, lecz prace nad nim mają dobiegać końca.

Dorośli za wejście do Skalnego Miasta w sezonie zimowym zapłacą 80 koron czeskich, czyli ok. 14 zł. Bilety ulgowe dla studentów i dzieci kosztują 40 CZK (ok. 7 zł).

Inny cennik obowiązuje w sezonie letnim. Osoby dorosłe za wejście zapłacić wtedy muszą 120 CZK (20 zł), a bilet ulgowy to koszt 70 CZK (12 zł). Nie wiadomo, czy konieczność wcześniejszej rezerwacji wejściówek wpłynie na wysokość cen.

ObecnSpotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Kłodzko Nasze Miasto

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >