Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Seria interwencji w Beskidach. Ratownicy apelują o ostrożność
Ania Radke
Ania Radke 04.06.2021 13:12

Seria interwencji w Beskidach. Ratownicy apelują o ostrożność

194975651 4352677528077088 8069996951125172966 n
fot. Facebook/ GOPR Beskidy

Ratownicy GOPR Beskidy mają za sobą pracowity pierwszy dzień długiego weekendu. Łącznie musieli interweniować aż 7 razy. Goprowcy na swoim Facebooku zaapelowali do turystów o zachowanie ostrożności.

Turyści tłumnie ruszyli w Beskidy. Niestety, wzrosła też liczba wypadków na szlakach. W czwartek ratownicy interweniowali aż 7 razy.

GOPR Beskidy interweniuje w czasie długiego weekendu

O godz. 11.10 ratownicy wyruszyli na Rysiankę, na pomoc 53-letniemu mężczyźnie z podejrzeniem zawału serca. Po dotarciu na miejsce podjęto czynności ratunkowe.

- Chwilę później wylądował zadysponowany przez CSR Szczyrk śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W tym samym momencie stan poszkodowanego znacznie się pogorszył - czytamy w komunikacie GOPR Beskidy na Facebooku.

Ratownicy wykonali skuteczną defibrylację, a następnie mężczyzna został przetransportowany drogą powietrzną do Polsko-Amerykańskiej Kliniki Serca w Bielsku-Białej.

Nie był to jednak koniec akcji tego dnia - o godz. 12.50 ratownicy z Hali Miziowej musieli ponownie interweniować. Pomocy potrzebował tym razem pieszy turysta, który zasłabł podczas wycieczki. Mężczyznę przetransportowano do Korbielowa. Następnie poszkodowanego przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

O godz. 13.30 ratownicy na Klimczoku otrzymali zgłoszenie o wypadku na górnym odcinku trasy Rock'n'Rolla - Enduro Trails. Poszkodowany rowerzysta został przetransportowany pod Szyndzielnię, po uprzednim opatrzeniu rany ciętej kolana. Na miejscu oczekiwał Zespół Ratownictwa Medycznego.

Pracowity dyżur w Szczyrku

Ratownicy z Centralnej Stacji Ratunkowej w Szczyrku oprócz koordynacji akcji ratunkowych na pozostałych stacjach sami interweniowali w 3 wypadkach rowerowych:

  • w rejonie Jaworzyny pod Skrzycznem pomocy udzielili mężczyznie, który doznał ogólnych otarć i potłuczeń oraz urazu prawej ręki

  • zabezpieczali poszkodowanego z urazem głowy oraz podejrzeniem urazu kręgosłupa na trasie Hip Hopa Air (Szczyrk Mountain Resort)

  • pomogli rowerzystce z urazem stawu kolanowego na trasie Hip Hopa Flow.

Na koniec dnia, o godz. 18:30, ratownicy otrzymali zgłoszenie o wypadku - paralotniarz po awaryjnym lądowaniu na parkingu nieopodal centrali, doznał złamania lewego podudzia. Mężczyzna po zabezpieczeniu urazu przez ratowników udał się do szpitala transportem własnym.

- Apelujemy o zachowanie ostrożności w górach i dostosowanie planu górskich wycieczek do swoich możliwości - piszą na swoim Facebooku ratownicy GOPR Beskidy.

https://www.facebook.com/grupabeskidzkagopr/posts/4352684681409706

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: GOPR