Turysci.pl
lockdown

fot. Pixabay/ Ben_Kerckx

Semeniuk przeciw otwarciu hoteli po 18 kwietnia. „Teraz nie można mówić o odmrażaniu gospodarki"

13 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Lockdown w Polsce został przedłużony do 18 kwietnia, jednak wszystko wskazuje na to, że nie zakończy się tak szybko. Za przedłużeniem restrykcji jest między innymi wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk.

Lockdown ma obowiązywać do niedzieli, jednak wszystko wskazuje na to, że zostanie ponownie przedłużony. Świadczą o tym m.in. dobowa liczba zakażeń oraz wysoka liczba zajętych łóżek szpitalnych.

Olga Semeniuk opowiada się za przedłużeniem lockdownu

Wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk w rozmowie z Money.pl przyznała, że to nie czas na odmrażanie gospodarki. Podkreśla, że protesty przedsiębiorców nie przyniosą w tym przypadku rezultatów. Przypomnijmy, że w ostatnią sobotę doszło do manifestacji w centrum Warszawy.

Najbliższe dni pokażą konsekwencje Wielkanocy. Obecnie jestem za tym, by funkcjonować w lockdownie do momentu spadku zakażeń – mówiła wiceminister w rozmowie z Money.pl.

Przedsiębiorcy przestrzegają, że jeżeli hotele w Polsce nie zostaną otwarte, Polacy zdecydują się na wyjazd za granicę. Semeniuk pozostaje jednak nieugięta i do łagodzenia restrykcji podchodzi z ostrożnością.

Wiceminister podkreśliła również, że planowanie czegokolwiek na ten moment nie powinno mieć miejsca. Jak dodaje, pierwsza w kolejce do odmrożenia jest edukacja, z uwagi chociażby na zdrowie psychiczne uczniów. Jak jednak podkreśla, na razie nie można mówić o terminach odmrażania gospodarki.

Chcielibyśmy otworzyć gospodarkę, handel, hotele i usługi w maju, ale za wcześnie na deklaracje – mówiła Olga Semeniuk.

Semeniuk zadeklarowała, że spotyka się z przedsiębiorcami, których branże zostały zamknięte, jednak „musimy dziś mówić o rozwiązaniach, które przynoszą skutek", a protesty uliczne niczemu nie wskórają.

Według obowiązujących restrykcji hotele muszą pozostawać zamknięte dla turystów, a restauracje serwują jedynie posiłki na wynos. Wcześniej pisaliśmy o masowym zamykaniu lokali, które zdecydowały się otworzyć mimo pandemii.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Radio Zet

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >