Turysci.pl
lockdown

fot. Pixabay/ Ben_Kerckx

Semeniuk przeciw otwarciu hoteli po 18 kwietnia. „Teraz nie można mówić o odmrażaniu gospodarki"

13 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Lockdown w Polsce został przedłużony do 18 kwietnia, jednak wszystko wskazuje na to, że nie zakończy się tak szybko. Za przedłużeniem restrykcji jest między innymi wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk.

Lockdown ma obowiązywać do niedzieli, jednak wszystko wskazuje na to, że zostanie ponownie przedłużony. Świadczą o tym m.in. dobowa liczba zakażeń oraz wysoka liczba zajętych łóżek szpitalnych.

Olga Semeniuk opowiada się za przedłużeniem lockdownu

Wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk w rozmowie z Money.pl przyznała, że to nie czas na odmrażanie gospodarki. Podkreśla, że protesty przedsiębiorców nie przyniosą w tym przypadku rezultatów. Przypomnijmy, że w ostatnią sobotę doszło do manifestacji w centrum Warszawy.

Najbliższe dni pokażą konsekwencje Wielkanocy. Obecnie jestem za tym, by funkcjonować w lockdownie do momentu spadku zakażeń – mówiła wiceminister w rozmowie z Money.pl.

Przedsiębiorcy przestrzegają, że jeżeli hotele w Polsce nie zostaną otwarte, Polacy zdecydują się na wyjazd za granicę. Semeniuk pozostaje jednak nieugięta i do łagodzenia restrykcji podchodzi z ostrożnością.

Wiceminister podkreśliła również, że planowanie czegokolwiek na ten moment nie powinno mieć miejsca. Jak dodaje, pierwsza w kolejce do odmrożenia jest edukacja, z uwagi chociażby na zdrowie psychiczne uczniów. Jak jednak podkreśla, na razie nie można mówić o terminach odmrażania gospodarki.

Chcielibyśmy otworzyć gospodarkę, handel, hotele i usługi w maju, ale za wcześnie na deklaracje – mówiła Olga Semeniuk.

Semeniuk zadeklarowała, że spotyka się z przedsiębiorcami, których branże zostały zamknięte, jednak „musimy dziś mówić o rozwiązaniach, które przynoszą skutek", a protesty uliczne niczemu nie wskórają.

Według obowiązujących restrykcji hotele muszą pozostawać zamknięte dla turystów, a restauracje serwują jedynie posiłki na wynos. Wcześniej pisaliśmy o masowym zamykaniu lokali, które zdecydowały się otworzyć mimo pandemii.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Radio Zet

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Tłumy na Giewoncie w drugą sobotę października. Zdjęcie w sieci

Czytaj więcej >

Polska

Nietrzeźwi turyści zgubili się w Beskidach. Interweniował GOPR

Czytaj więcej >

Polska

Mieszkańcy Szczawnicy skarżą się na zachowanie turystów

Czytaj więcej >

Polska

Zdjęcia "Tatrzańskiej Niagary" robią furorę. TPN jednak ostrzega

Czytaj więcej >

Polska

Wiatr fenowy w Tatrach. Nad górami utworzył się charakterystyczny wał

Czytaj więcej >

Polska

Awantura na pokładzie samolotu do Gdańska. Obsługa przywiązała pasażera do fotela

Czytaj więcej >