Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Świat > Samolot runął na ziemię. Pasażer tuż przed śmiercią zdążył wysłać wiadomość do żony
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 22.01.2023 15:57

Samolot runął na ziemię. Pasażer tuż przed śmiercią zdążył wysłać wiadomość do żony

Samolot runął na zdjęcie. Pasażer tuż przed śmiercią zdążył wysłać wiadomość do żony
youtube/NBC New York

Dwie osoby zginęły w katastrofie małego samolotu lecącego z nowojorskiego lotniska JFK do Cleveland. Maszyna rozbiła się kilkadziesiąt minut po starcie. Na chwilę przed tragedią pasażer będący na jej pokładzie wysłał poruszającą wiadomość do swojej żony. Upubliczniona treść SMS-a chwyta za serce.

Katastrofy samolotów zdarzają się znacznie rzadziej w porównaniu do tych, w których udział biorą lądowe środki transportu. Mówi się, że najwięcej z nich ma miejsce podczas schodzenia do lądowania oraz krótko po starcie. Tak stało się również 19 stycznia br. z samolotem turystycznym A36 Beechcraft Bonanza, który wystartował z lotniska Johna F. Kennedy'ego w Nowym Jorku.

Maszyna rozbiła się o ziemię, pasażer zdążył jeszcze wysłać wiadomość do żony

19 stycznia około godziny 17 czasu lokalnego z lotniska Johna F. Kennedy'ego w Nowym Jorku wystartował samolot turystyczny A36 Beechcraft Bonanza. Jego trasa wiodła do portu lotniczego Cuyahoga County Airport w Richmond Heights w Ohio. Już po około 25 minutach pilot zakomunikował wieży kontroli lotów, że wystąpiły problemy z silnikiem. Niestety, po kilkunastu kolejnych minutach kontakt został całkowicie zerwany.

Powiadomione służby od razu rozpoczęły próby zlokalizowania maszyny. Jednak wrak udało się im odnaleźć dopiero po kilku godzinach nieopodal lotniska Westchester County, które znajduje się na mocno zalesionym terenie. Tam najprawdopodobniej pilot próbował podejść do lądowania awaryjnego.

Z uwagi na mniejsze rozmiary maszyny, na jej pokładzie maksymalnie mogło znajdować się sześciu pasażerów, jednak podczas lotu do Ohio, oprócz siedzącego za sterami pilota, był tam tylko jeden pasażer. Niestety obaj zginęli.

Poruszająca wiadomość do żony

Zmarły w katastrofie Binyamin Chafetz był ojcem ósemki dzieci. Jak podają amerykańskie media, na chwilę przed śmiercią miał wysłać do żony wiadomość, której treść potrafi złamać serce niejednej osoby. Poza wyznaniem miłości i skruchy za wszystkie popełnione błędy, poprosił również o modlitwę.

- Straciliśmy silnik. Kocham Cię oraz dzieci. Przepraszam za wszystko - miała brzmieć treść ostatnich słów skierowanych do żony przez pasażera samolotu.

wiadomości
youtube/NBC New York

Choć na razie nie wiadomo, co wpłynęło na awarię silników, Federalna Administracja Lotnictwa wraz z Narodową Radą Bezpieczeństwa Transportu prowadzą śledztwo, które ukaże okoliczności prowadzące do katastrofy.

  1. Polacy łapią się za kieszenie. Pokazali paragon z restauracji w centrum Zakopanego

  2. Stewardessa znalazła w toalecie ręcznie napisaną kartkę. Natychmiast wezwała pomoc

  3. Który paszport jest najsilniejszy? Polski dokument w czołówce

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected].

źródło: podroze.onet.pl

Tagi: Samolot