Turysci.pl
Samolot runął na zdjęcie. Pasażer tuż przed śmiercią zdążył wysłać wiadomość do żony

youtube/NBC New York

Samolot runął na ziemię. Pasażer tuż przed śmiercią zdążył wysłać wiadomość do żony

22 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska - Turyści

Dwie osoby zginęły w katastrofie małego samolotu lecącego z nowojorskiego lotniska JFK do Cleveland. Maszyna rozbiła się kilkadziesiąt minut po starcie. Na chwilę przed tragedią pasażer będący na jej pokładzie wysłał poruszającą wiadomość do swojej żony. Upubliczniona treść SMS-a chwyta za serce.

Katastrofy samolotów zdarzają się znacznie rzadziej w porównaniu do tych, w których udział biorą lądowe środki transportu. Mówi się, że najwięcej z nich ma miejsce podczas schodzenia do lądowania oraz krótko po starcie. Tak stało się również 19 stycznia br. z samolotem turystycznym A36 Beechcraft Bonanza, który wystartował z lotniska Johna F. Kennedy'ego w Nowym Jorku.

Maszyna rozbiła się o ziemię, pasażer zdążył jeszcze wysłać wiadomość do żony

19 stycznia około godziny 17 czasu lokalnego z lotniska Johna F. Kennedy'ego w Nowym Jorku wystartował samolot turystyczny A36 Beechcraft Bonanza. Jego trasa wiodła do portu lotniczego Cuyahoga County Airport w Richmond Heights w Ohio. Już po około 25 minutach pilot zakomunikował wieży kontroli lotów, że wystąpiły problemy z silnikiem. Niestety, po kilkunastu kolejnych minutach kontakt został całkowicie zerwany.

Turysta zobaczył cenę za publiczną toaletę na Krupówkach. Przesada to mało powiedziane

Turysta zobaczył cenę za publiczną toaletę na Krupówkach. Przesada to mało powiedziane?

CZYTAJ DALEJ

Powiadomione służby od razu rozpoczęły próby zlokalizowania maszyny. Jednak wrak udało się im odnaleźć dopiero po kilku godzinach nieopodal lotniska Westchester County, które znajduje się na mocno zalesionym terenie. Tam najprawdopodobniej pilot próbował podejść do lądowania awaryjnego.

Z uwagi na mniejsze rozmiary maszyny, na jej pokładzie maksymalnie mogło znajdować się sześciu pasażerów, jednak podczas lotu do Ohio, oprócz siedzącego za sterami pilota, był tam tylko jeden pasażer. Niestety obaj zginęli.

Poruszająca wiadomość do żony

Zmarły w katastrofie Binyamin Chafetz był ojcem ósemki dzieci. Jak podają amerykańskie media, na chwilę przed śmiercią miał wysłać do żony wiadomość, której treść potrafi złamać serce niejednej osoby. Poza wyznaniem miłości i skruchy za wszystkie popełnione błędy, poprosił również o modlitwę.

- Straciliśmy silnik. Kocham Cię oraz dzieci. Przepraszam za wszystko - miała brzmieć treść ostatnich słów skierowanych do żony przez pasażera samolotu.

wiadomości

youtube/NBC New York

Choć na razie nie wiadomo, co wpłynęło na awarię silników, Federalna Administracja Lotnictwa wraz z Narodową Radą Bezpieczeństwa Transportu prowadzą śledztwo, które ukaże okoliczności prowadzące do katastrofy.

  1. Polacy łapią się za kieszenie. Pokazali paragon z restauracji w centrum Zakopanego

  2. Stewardessa znalazła w toalecie ręcznie napisaną kartkę. Natychmiast wezwała pomoc

  3. Który paszport jest najsilniejszy? Polski dokument w czołówce

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected]

unsplash/Simon Shim

Najdziwniejsze potrawy świata. Przyprawiają o gęsią skórkę, tylko nieliczni odważyliby się ich spróbować

Każdy miłośnik podróży oraz smakowych eksperymentów doskonale wie, że niektóre dania, uchodzące za przysmak w danym kraju, w innym mogą wywoływać obrzydzenie, a nawet kontrowersje. Oczywiście nietuzinkowe potrawy to świetna okazja do poznania obcej kultury oraz poszerzanie swoich horyzontów. Czy odważyłbyś się spróbować chociaż jednej z wymienionych tutaj propozycji? Myślisz, że twoje kubki smakowe byłyby na to gotowe?

Zobacz galerię >

źródło: podroze.onet.pl

Tagi:

Kamila Sabatowska - TuryściAutor

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Świat

Władze zamknęły Machu Picchu, jeden z siedmiu cudów świata. Ewakuowano ponad 400 osób

Czytaj więcej >

Świat

Odwoływanie lotów stanie się nowym standardem? Szef Ryanaira jest pełen obaw

Czytaj więcej >

Świat

Chmury soczewkowate zawisły nad Turcją. Przypominały statek kosmiczny

Czytaj więcej >

Świat

Wyjechała na wakacje, aby odpocząć. Zamiast tego spotkał ją koszmar, pokazała porażające zdjęcia z hotelu

Czytaj więcej >

Świat

Awantura w kurorcie narciarskim. Znany rosyjski bloger pokłócił się z Polakiem

Czytaj więcej >

Świat

Kim była pilotka samolotu, który rozbił się w Nepalu? Okropny zbieg okoliczności

Czytaj więcej >