Turysci.pl
Podsumowanie majówki pod Tatrami

fot. screen/webcamera.pl

Są wyniki kontroli sanitarnej na Podhalu. Policja podsumowuje majówkę

4 Maja 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Policja i sanepid podsumowały długi weekend majowy pod Tatrami. Jak ujawniają funkcjonariusze, na Podhale przyjechało około 20 tys. turystów. Doszło do 208 interwencji, wylegitymowano 826 osób, a w jednym pensjonacie ujawniono 18 gości ulokowanych w 5 pokojach.

  • Policja podsumowuje majówkę pod Tatrami

  • Służby przeprowadziły kontrolę 176 obiektów hotelowych oraz gastronomicznych w powiecie tatrzańskim. Nieprawidłowości ujawniono w 6 przypadkach

  • W jednym pensjonacie przebywało 18 gości. Właściciel podczas kontroli okazał dokumenty na rzekomy wynajem długoterminowy

W czasie długiego weekendu pod Tatrami pojawiły się prawdziwe tłumy. Hotele oficjalnie nie mogły przyjmować gości, ale mimo to turystów nie zabrakło, a na Krupówkach widać było wielu spacerowiczów. Nie zabrakło również sytuacji nieprzyjemnych, w przypadku których konieczna była interwencja policji lub innych służb.

Służby kontrolowały obiekty noclegowe

Jak wynika z danych przedstawionych przez służby, w czasie majówki kontrolowano obiekty hotelowe oraz gastronomiczne. Działania prowadziła zarówno zakopiańska policja, jak i Inspekcja Sanitarna, strażacy oraz Krajowa Administracja Skarbowa.

Ceny w Gdańsku - majówka

Ile wczasowicze płacili za majówkę w Gdańsku? Wcale nie było bardzo drogo

CZYTAJ DALEJ

Funkcjonariusze weszli do 176 obiektów, a w 6 przypadkach ujawniono nieprawidłowości. Zwykle dotyczyło to restauracji. Rzecznik policji przyznał, że wykryto lokale, w których obecnych było po kilkadziesiąt osób w pomieszczeniach. Gdy służby uznały, że mogło to stwarzać niebezpieczeństwo dla zdrowia, o sprawie powiadamiana była prokuratura.

Onet informuje również o przypadku kontroli jednego z pensjonatów, w których funkcjonariusze potwierdzili obecność 18 gości, rozlokowanych w pięciu pokojach. Właściciel przedstawił służbom umowy, z których wynikało, że turyści przebywają tam na podstawie umowy o wynajmie długoterminowym. Jak wynika z przekazywanych informacji, „sprawa ma być dalej badana".

Służby podsumowują majówkę pod Tatrami

Policja podsumowała długi weekend pod Tatrami. Jak ocenili, na krótki urlop przyjechało w ostatnich dniach blisko 20 tys. turystów. Od soboty do poniedziałku doszło do 208 interwencji, a 826 osób zostało wylegitymowanych.

Rzecznik zakopiańskiej policji, Roman Wieczorek, powiedział w rozmowie z PAP, że zwiększona liczba interwencji zauważalna była zwłaszcza wieczorami. Wtedy po Krupówkach spacerowało kilka tysięcy ludzi i niestety zdarzały się przypadki gości, którzy wypili zbyt dużo alkoholu, po czym stwarzali „realne zagrożenie dla innych".

Prawie 200 osób zostało ukaranych mandatami za nienoszenie maseczek, a niektóre z tych spraw będą miały swój dalszy ciąg w sądzie.

W mediach głośno było również o spontanicznej imprezie na Krupówkach, do której doszło w sobotę późnym wieczorem. Turyści zaczęli wtedy tańczyć i śpiewać na deptaku, a wielu z nich nie zachowywało dystansu społecznego i nie zasłaniało ust oraz nosa. Nagranie tej sytuacji obejrzeć można na profilu Tygodnika Podhalańskiego na YouTube, a obecną sytuację na Krupówkach widać na kamerach online na stronie webcamera.pl.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >