Turysci.pl
rząd

fot. Pixabay/ useche70

Rząd planuje powrót do normalności w okresie wakacyjnym. Wiceminister zapowiedziała, które branże mogą być otwarte jako pierwsze

27 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Rząd jutro ma ogłosić plan odmrażania gospodarki. Według nieoficjalnych informacji wznowiona może zostać m.in. działalność hoteli. Wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk zdradziła, kiedy można się spodziewać powrotu do normalności.

Prawdopodobnie w środę rząd przedstawi decyzje w sprawie harmonogramu luzowania obostrzeń w maju. Pojawiły się już pogłoski o otwieraniu hoteli po majówce, natomiast wiceminister rozwoju Olga Semeniuk wskazuje na liście priorytetów branże zamknięte najdłużej.

Rząd zapowiada powrót do normalności w okresie wakacyjnym

Wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk w Polsat News zapowiedziała, że resort rekomenduje odmrażanie poszczególnych gałęzi, jednak ostateczna decyzja w tej sprawie należy do Ministra Zdrowia.

Jak zapowiedziała, w pierwszej kolejności należy pomyśleć o branżach, które są najdłużej zamknięte. Chodzi przede wszystkim o branżę eventową i gastronomiczną, a także o tych, które mogą otworzyć się na otwartej przestrzeni.

Semeniuk zapowiedziała, że podczas ustalania protokołów bezpieczeństwa dla poszczególnych branż pod uwagę brane będą czynniki takie, jak liczba osób na danej przestrzeni oraz metraż.

Hotele mogą nie zostać otwarte 4 maja

Media: 4 maja może nie dojść do otwarcia hoteli

CZYTAJ DALEJ

Jak jednak dodaje, obecnie trudno jest wskazać, które branże są największym źródłem zakażeń koronawirusem ze względu na liczne warianty tego patogenu. Zapowiedziała natomiast, w wakacje możemy spodziewać się większej mobilności. Daje to pewne nadzieje hotelarzom oraz turystom, którzy chcieliby powrócić do swojego normalnego trybu życia.

- Zdecydowaliśmy się, żeby majówka była w ogromnych ograniczeniach, aby efekt mobilności był obniżony do tego, który pozwoli nam wyszczepiać społeczeństwo i powrócić do aktywności gospodarczej już na pewno w okresie wakacyjnym - zadeklarowała Semeniuk.

Dodała również, że obowiązujące restrykcje umożliwią szybsze otwarcie gospodarki. Zastrzegła jednak, że harmonogram może ulegać zmianom i jest zależny od wielu czynników.

Wiceminister odniosła się również do słów Jarosława Gowina, jakoby niektóre branże, w tym również turystyczna, miałyby być dostępne jedynie dla osób zaszczepionych. Podkreśliła, że decyzja należy do większości, a sama nie jest zwolenniczką tego typu rozwiązań, ponieważ szczepionka jest fakultatywna.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Business Insider

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >