Turysci.pl
airport-4120835 1280

fot. Pixabay/ Skitterphot

Ryanair odwołuje wszystkie połączenia z Belfastu. Wśród nich również loty z Polski

25 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Ryanair podjął nagłą decyzję o zawieszeniu obsługi wszystkich swoich tras z dwóch lotnisk obsługujących Belfast – poinformował The Telegraph. Jak czytamy, ma być to wynikiem konfliktu z brytyjskim rządem.

Przedstawiciele linii Ryanair podjęli nagłą decyzję o anulowaniu wszystkich lotów do Irlandii Północnej – poinformował jako pierwszy The Telegraph.

Bez tytułu

Turyści drażnili jelenia na szlaku nad Morskie Oko. Zwierzę zaatakowało dziecko

CZYTAJ DALEJ

Ryanair zawiesza wszystkie połączenia z Belfastu

Ryanair podjął decyzję o zawieszeniu rejsów zarówno na lotnisko Belfast–City, jak i Belfast–International, skąd obsługiwane są połączenia z Warszawą–Modlinem, Krakowem oraz Gdańskiem.

Przewoźnik oskarżył brytyjski rząd o nieustępliwość co do kwestii zmniejszenia lub zawieszenia podatku lotniczego. Opłata ta w Wielkiej Brytanii jest jedną z najwyższych na świecie. W przypadku lotów krótkodystansowych wynosi 26 funtów od pasażera, a długodystansowych - 150 funtów.

BBC sugeruje jednak, że powód rezygnacji Ryanaira z obecności w Irlandii Północnej może być jednak inny. Jak twierdzą, wpływ na decyzję mógł mieć bardzo niski popyt na podróże na pokładzie taniego przewoźnika.

– To rozczarowanie, że Ryanair zdecydował się od końca października zawiesić operacje z Irlandii Północnej, jednak spodziewaliśmy się takiego kroku i dlatego już od pewnego czasu prowadziliśmy rozmowy z innymi linami lotniczymi na temat pojawienia się na naszym lotnisku – czytamy w komunikacie prasowym lotniska Belfast–International.

Przedstawiciele lotniska dodają, że obecnie cała branża lotnicza przeżywa trudny czas, w którym pasażerowie potrzebują stabilizacji i zaufania.

Ryanair obsługuje również z polskich miast

Ryanair zamknie we wrześniu wszystkie swoje wakacyjne połączenia z lotniska Belfast–City Ryanair do Hiszpanii, Portugalii oraz Włoch.

Jeśli chodzi o Lotnisko International, oprócz kierunków typowo wakacyjnych, anulowane zostaną także połączenia z Warszawą–Modlinem, Krakowem oraz Gdańskiem. Serwis RTE zauważa, że jedynie Kraków nie straci całkowicie połączenia z Belfastem, ponieważ na tej trasie lata także linia easyJet.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Tylko 1 na 10 turystów odpowie na wszystkie pytania poprawnie. 7 stolic dla prawdziwych obieżyświatów

Pytanie 1 z 7

Na rozgrzewkę: które miasto jest stolicą Czarnogóry?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Pasazer.pl

Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Trąba powietrzna na włoskiej wyspie Pantellaria. Dwie osoby nie żyją

Czytaj więcej >

Europa

Pożary w Hiszpanii. Szczególnie groźna sytuacja wokół kurortu Estepona

Czytaj więcej >

Europa

Chorwacja w czerwonej strefie ECDC. Apel polskiej ambasady do turystów

Czytaj więcej >

Europa

Dania znosi wszystkie ograniczenia. W kraju udało się zaszczepić ponad 70 proc. społeczeństwa

Czytaj więcej >

Europa

Austria zaostrza restrykcje. Wracają maseczki, będą ograniczenia dla niezaszczepionych

Czytaj więcej >

Europa

Wenecja ustawi kamery i bramki do kontroli. Chcą w ten sposób ograniczyć liczbę turystów

Czytaj więcej >