Ryanair Santorinifot. Pixabay/ nextvoyage

Ryanair ogłosił nowy kierunek. Poleci z Krakowa na Santorini

Ryanair ogłosił plany uruchomienia nowego połączenia z Krakowa na Santorini. Trasa jest częścią letniego rozkładu lotów i będzie dostępna dla podróżujących z Polski od 6 lipca.

Ryanair i Wizzair prześcigają się wzajemnie w ogłaszaniu nowych kierunków z Polski. Niedawno informowaliśmy, że węgierski przewoźnik uruchomi nowe trasy z pięciu polskich miast. Z kolei Ryanair zaoferuje swoim pasażerom loty z Krakowa na Santorini.

Ryanair uruchomi loty z Krakowa na Santorini

Kierunek Santorini jest częścią letniego rozkładu lotów, który dostępny będzie jest częścią letniego rozkładu lotów. Szef Ryanaira już wcześniej wypowiadał się z optymizmem o zbliżającym się sezonie letnim. Połączenie będzie obsługiwane raz w tygodniu

- Mamy przyjemność ogłosić nową trasę z Santorini do Krakowa, już od 6 lipca. Będzie ona częścią naszego rozkładu lotów w Grecji na lato 2021 - ogłosił dyrektor handlowy Ryanaira, Jason McGuinness, cytowany przez portal Tanie-Loty.com.pl.

- Pamiętając, że ograniczenia Covid zmieniają się regularnie, Ryanair pozwala teraz aż na dwie zmiany rezerwacji aż do 31 października. Klienci mogą teraz rezerwować loty na zasłużony wypoczynek, wiedząc, że jeśli trzeba będzie przełożyć lub zmienić ich dat podróży, mogą to zrobić bezpłatnie - dodaje.

Tajemniczy obiekt na mapie Turkmenistanu. Użytkownik Google Maps twierdzi, że znalazł „pałac dyktatoraTajemniczy obiekt na mapie Turkmenistanu. Użytkownik Google Maps twierdzi, że znalazł „pałac dyktatora"Czytaj dalej

Santorini - perła Cyklad

Pierwszym skojarzeniem z Santorini są białe domy na tle błękitnego morza. Taki widok czeka turystów w mieście Oia, które jest jednym z najczęściej fotografowanych miejsc w Grecji i Europie. Jedną z największych atrakcji miasta są ruiny dawnego zamku Agios Nikolaos.

Oia jest również świetną bazą wypadową do najpiękniejszych zakątków wyspy. Nieopodal znajduje się malownicza zatoka Ammoudi, słynąca z tawern rybnych i relaksującej atmosfery. Jest to również świetne miejsce, żeby popływać w urzekającej scenerii.

Santorini

Oia, Santorini, fot. Pixabay/ bubbiomarco

Na Santorini jest również co zwiedzać - w 1600 roku p.n.e. miała miejsce wielka erupcja wulkanu, która okryła lawą miasto Akrotiri. Dzięki temu zachowało się ono w doskonałym stanie i dzisiaj można podziwiać tam wspaniałe ceramiczne artefakty oraz malowidła ścienne.

Plaże na Santorini rozciągają się przede wszystkim wzdłuż wschodniej i południowo-wschodniej części wyspy. Najsłynniejszymi z nich są Czerwona Plaża czy Mesa Pigadia. Dużą popularnością cieszy się również Vlychada – jedna z najpiękniejszych i najlepiej zorganizowanych plaż na wyspie.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Tanie Loty

Następny artykuł