wizzair nowe kierunkifot. Pixabay/ HubertPhotographer

Ogłosili, będą możliwe loty na wakacje w nowych kierunkach. WizzAir uruchomi nowe trasy

WizzAir ogłosił, że w wakacje uruchomi siedem nowych tras z pięciu polskich miast. Podróżni będą mogli polecieć do Grecji, Bułgarii i Chorwacji - poinformował w piątek przewoźnik. Nowe rejsy będą dostępne już w czerwcu br.

WizzAir jest jedną z najpopularniejszych tanich linii wśród podróżnych z Polski. Przewoźnik ogłosił właśnie nową listę kierunków dostępnych dla pasażerów z polskich lotnisk. Wejdzie ona w życie w czerwcu tego roku.

WizzAir ogłosił nowe trasy na wakacje

- Dzisiaj podkreślamy nasze silne zaangażowanie w działalność w Polsce ogłaszając siedem nowych tras z pięciu polskich miast do atrakcyjnych wakacyjnych miejsc w Grecji, Bułgarii i Chorwacji- powiedział, cytowany w piątkowym komunikacie, członek zarządu ds. handlowych w Wizz Air George Michalopoulos.

- Dzięki ofercie Wizz Air polscy podróżni będą mogli cieszyć się tego lata długo oczekiwanymi wakacjami. Za sprawą wdrożonych przez Wizz Air, dodatkowych procedur bezpieczeństwa na pokładzie nasi pasażerowie mogą czuć się bezpiecznie i wygodnie - dodaje.

Wśród nowych tras znajdziemy przede wszystkim po dwa loty tygodniowo z Warszawy i Krakowa na greckie wyspy - Kretę i Santorini. Ponadto linia zaoferuje pasażerom podróżującym loty z Gdańska do Splitu i z Katowic na Korfu po dwa razy w tygodniu. Raz w tygodniu będą realizowane z kolei loty na trasie Wrocław-Burgas.

- Nowe trasy to wsparcie rozwoju branży lotniczej i hotelarskiej w regionach, a także oferta dla pasażerów z Polski - czytamy w komunikacie.

Przewoźnik zapewnił również, że aby pomóc pasażerom i załodze w bezpiecznym i bezproblemowym podróżowaniu, linia wdrożyła dodatkowe procedury w zakresie higieny. Mają one na celu ułatwienie utrzymywania dystansu fizycznego podczas wchodzenia na pokład oraz zwiększenie czystości w samolocie.

- Pasażerowie powinni odprawiać się drogą elektroniczną oraz dokonywać płatności online za usługi (m.in. wykupując dodatkowy bagaż), aby zminimalizować zbędny kontakt fizyczny na lotnisku. W celu powstrzymania rozprzestrzeniania się możliwych infekcji pasażerowie są proszeni o przestrzeganie nowych zasad dotyczących dystansu fizycznego zarówno podczas wchodzenia jak i schodzenia z pokładu - czytamy.

Wizzair

Wizzair, fot. Pixabay/ skyradar

WizzAir podkreśla również, że załoga oraz pasażerowie są zobowiązani nosić maski podczas całego lotu mimo zainstalowanych we wszystkich samolotach filtrów HEPA, które odfiltrowują z powietrza w kabinie 99,97 proc. wirusów i bakterii.

WizzAir ma pięć baz w Polsce. Znajdują się one w Warszawie, Katowicach, Krakowie, Gdańsku i Wrocławiu. Przewoźnik dysponuje w sumie 136 samolotami typu Airbus A320 i A321.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Następny artykuł