Turysci.pl
Ryanair zmienia zasady odprawy

fot. pixabay/ Steve001

Ryanair skraca czas dokonania darmowej odprawy

26 Lutego 2021

Autor tekstu:

Hubert Mrozowicz

Udostępnij:

Ryanair podjął decyzję o zredukowaniu czasu na darmową odprawę on-linie. Teraz pasażerowie mają jedynie 24 godziny, aby dokonać odprawy. Brak uważności może narazić wczasowiczów na dodatkowe opłaty. Warto pamiętać, aby zawsze mieć przy sobie papier

Ryanair zmienił zasady dokonywania darmowej oprawy on-line. Nowe przepisy weszły w życie pod koniec stycznia. Do tej pory klienci irlandzkich linii lotniczych mogli z 48-godzinnym wyprzedzeniem dokonać darmowej finalizacji przed lotem. Czas ten się skrócił. Wielu podróżnych w atmosferze przygotowywań do wylotu może przegapić odprawę i narazić siebie na dodatkowe koszty. Warto uważać.

Ryanair zmienia zasady dokonywania odpraw

W 2018 roku Ryanair zdecydował się skrócić termin zrobienia odprawy on-linie. Przewoźnik zredukował wtedy czas z 96 godzin do 48. Zmiana nie obyła się bez echa i krytyki. Po miesiącach jednak pasażerowie przyzwyczaili się i z wielką starannością pilnowali nowego limitu, tak aby nie narazić się na dodatkowe koszty.

Warto przypomnieć, że jeszcze 2016 roku turyści mogli odprawić się za darmo nawet tydzień przed wylotem. Był to najbardziej komfortowy czas przed podróżą, aby na spokojnie załatwić wszystkie formalności związane z lotem.

Teraz niestety Ryanair ponownie zredukował limit dokonywania odprawy on-linie. Od 28 stycznia 2021 roku klienci linii lotniczych mają możliwość finalizacji lotu dopiero 24 godziny przed wylotem. Oczywiście zmiany dotyczą pasażerów, którzy nie zdecydowali się na wykupienie miejsc w samolocie i zarezerwowali lot po 28 stycznia 2021.

Podróżni mogą się odprawić maksymalnie do 2 godzin przed wylotem. Po przekroczeniu tego czasu naliczana będzie niestety dodatkowa opłata za odprawę.

Ryanair - 24 h na odprawę

Nowe przepisy, które wdrożył już w życie Ryanair, mogą utrudnić lot wczasowiczom. Wciąż wiele lotnisk, które obsługują irlandzkie linie lotnicze, wymaga papierowych biletów. Mając jedynie 24 godziny na odprawę, będzie to nie lada wyzwanie dla pasażerów. Dostęp do drukarki nie zawsze jest pod ręką, aby łatwo zdobyć papierową kartę pokładową i bilet.  

Drugą sprawą są problemy z siecią. Nawet jeśli lotnisko akceptuje elektroniczną kartę pokładową, to problematyczne może się okazać brak internetu mobilnego lub Wi-Fi. Dlatego zalecamy zawsze mieć przy sobie papierową wersję biletu. 

Trzecią kwestią, która może narazić turystów na dodatkowe koszty, jest zapomnienie o odprawie. Kilka godzin przed odlotem możemy niefortunnie zapomnieć sfinalizować wyprawę, która zazwyczaj wykonywana była na spokojnie dzień przed odlotem. 

W komunikacie Ryanair tłumy swoją decyzję.

Można wykupić miejsce, aby odprawić się poza powyższym przedziałem czasowym — możemy przeczytać w informacji na stronie przewoźnika.

Wczoraj pisaliśmy o słowach szefa Ryanaira ws. wakacji 2021, które są pełne optymizmu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Fly4free, Ryanair

Hubert MrozowiczAutor

Z wykształcenia kulturoznawca i aktor. Z pasji podróżnik, który uwielbia pisać i dzielić się z innymi swoimi historiami ze świata. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

plaża

Europa

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Czytaj więcej >

Europa

Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy na lotnisku w Amsterdamie. Interweniowała żandarmeria

Czytaj więcej >

Europa

Tornado w niemieckim Paderborn. Niszczyło wszystko na swej drodze

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy przesiadają się do pociągów. Sposób na zaoszczędzenie na paliwie

Czytaj więcej >

Europa

Lewandowscy na wakacjach w ekskluzywnym hotelu

Czytaj więcej >

Europa

Matka podróżowała klasą biznes, a dzieci wysłała do klasy ekonomiczne

Czytaj więcej >