Restrykcje zaostrzone w KataloniiPixabay.com/TRAVELKR/zdjęcie poglądowe

Już od 7 stycznia zaostrzają restrykcje w Katalonii. Wprowadzają 10-dniowy lockdown

Restrykcje z powodu pandemii koronawirusa wracają w coraz większej liczbie państw w Europie. Tym razem chodzi o Hiszpanię. Nowe ograniczenia zapowiedziano w Katalonii, czyli prowincji, w której znajduje się Barcelona. Nie mamy dobrych wiadomości dla turystów.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakie zmiany pojawią się w Katalonii
  • Co to oznacza dla turystów
  • Jakie atrakcje czekają na podróżujących w Barcelonie

Restrykcje w Barcelonie oraz całej Katalonii sprawią, że ruch turystyczny będzie praktycznie niemożliwy. Władze regionu poinformowały o lockdowanie we wszystkich gminach. Na szczęście, nie potrwa długo.

Restrykcje w Katalonii. Co się zmieni?

Rząd wspólnoty autonomicznej Katalonii poinformował, że zmiany wejdą w życie już od czwartku 7 stycznia i mają obowiązywać przez 10 dni. Przez ten czas, w znajdującej się przy zachodnim wybrzeżu Hiszpanii prowincji, będzie obowiązywał lockdown.

Informacje na ten temat przekazała na poniedziałkowej konferencji prasowej Alba Verges, która jest odpowiedzialna za katalońskie służby medyczne. Wyjaśniła, że mieszkańcy nie będą mogli opuszczać swoich gmin. To jednak nie wszystkie zmiany.

W czasie izolacji zamkniętych zostanie wiele usług. Lokalna ludność nie będzie mogła korzystać z takich atrakcji jak placówki rozrywki, a nawet średniej i dużej wielkości sklepy. Zaleca się tylko zakupy niezbędne do życia.

Stoki są zamknięte, a turyści ryzykują życiem. Na wschodzie Polski już doszło do tragedii. Radzimy co zrobić, by zjeżdżać bezpiecznieStoki są zamknięte, a turyści ryzykują życiem. Na wschodzie Polski już doszło do tragedii. Radzimy co zrobić, by zjeżdżać bezpiecznieCzytaj dalej

Najbardziej rygorystyczne warunki będą obowiązywały w weekendy, kiedy będzie zakaz wychodzenia z domów bez uzasadnionego powodu. Wyjątkiem będzie konieczności udania się do pracy lub zakupu najważniejszych produktów spożywczych.

- Od czwartku funkcjonować będą mogły tylko sklepy o powierzchni poniżej 400 m kw. oferujące dobra podstawowe - wyjaśniła na konferencji prasowej Verges. Poinformowała również o zmianach w lokalnym systemie edukacji.

Od 11 stycznia wznowią pracę katalońskie placówki oświatowe. Nie będą one jednak funkcjonowały tak jak w czasach przed pandemią. Regionalne władze zabroniły organizowania w placówkach zajęć pozalekcyjnych. W tym tygodniu inny kraj wprowadził lockdown. Pisaliśmy o tym tutaj.

W Barcelonie nie brakuje atrakcji

Zmiany w Katalonii to zła informacja dla turystów. Tak wiele ograniczeń oraz zakaz przemieszczania się w weekendy są znacznym utrudnieniem dla podróżujących. Osobom wybierającym się w nadchodzącym czasie do Katalonii proponujemy zmianę terminu wyjazdu, jeśli jest to możliwe.

Wycieczka do Katalonii jest dobrym pomysłem w momencie, kiedy pozwala na to sytuacja epidemiologiczna. Najważniejszym miejscem w tej prowincji jest Barcelona. Miasto co roku przyciąga tłumy turystów. Nic dziwnego, ponieważ jest tam wiele atrakcji.

Turyści, którzy kochają pluskanie się w wodzie i opalanie, mają do dyspozycji dużą liczbę plaż. Miłośnicy górskich wycieczek mogą natomiast wybrać się w góry Montserrat. To także raj dla fanów piłki nożnej oraz ciekawej architektury. Turystów zachwyca Sagrada Familia. Więcej na temat atrakcji w Barcelonie można przeczytać tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turyści.pl:

Źródło: Onet

Następny artykuł