Barcelona byliście kiedyśFot. Pixabay.com LNLNLN

Byliście w Barcelonie? Piękne miejsce

Barcelona to prawdziwe marzenie dużej części turystów. Stolica Katalonii oferuje odwiedzającym mnóstwo atrakcji. Każdego roku odwiedza ją miliony wczasowiczów. Mieliście kiedyś okazję zwiedzać hiszpańską miejscowość? To drugie pod względem wielkości miasto w kraju i posiada jeden z największych portów w całej Europie.

Barcelona jest prawdziwym rajem dla turystów. Ci, którzy już odwiedzili stolicę Katalonii, wracają do niej bardzo często. Do hiszpańskiego miasta każdego roku przyjeżdżają miliony wczasowiczów. Trudno się dziwić – Barcelona ma do zaoferowania ogromną ilość atrakcji. Istotną rolę gra także położenie miejscowości nad Morzem Śródziemnym. Mieliście kiedyś okazję zobaczyć ją na własne oczy? Robi imponujące wrażenie.

Niewiele jest takich miast jak Barcelona. Trudno zliczyć wszystkie atrakcje, które możemy znaleźć na terenie stolicy Katalonii. Miasto może pochwalić się między innymi jednym z największych lotnisk oraz portów morskich w całej Europie. Co roku dociera tu około 7,5 miliona turystów, którzy zachwycają się urokami hiszpańskiego klimatu.

Barcelona – miasto marzeń

Odwiedzając Barcelonę, można spędzić wczasy na wiele sposobów. Turyści, którzy kochają pluskanie się w wodzie i opalanie, mają do dyspozycji dużą liczbę plaż. Miłośnicy górskich wycieczek mogą natomiast wybrać się w góry Montserrat położone około 40 kilometrów na północ. Trudno w to uwierzyć, ale to zaledwie kropla w morzu, jeśli chodzi o atrakcje stolicy Katalonii.

Barcelona to także miasto, które przyciąga fanów sportu. To tutaj znajduje się dom dwóch popularnych drużyn – piłkarskiej i koszykarskiej. Miłośnicy piłki nożnej mogą zwiedzić stadion Camp Nou – największy tego typu obiekt w całej Europie. Jeśli nie interesuje was jednak sport, natomiast wolicie wydarzenia kulturalne, stolica Katalonii także przypadnie wam do gustu.

W Barcelonie możemy przeżyć między innymi festiwal muzyki Primavera, podczas którego odbywa się mnóstwo koncertów najpopularniejszych artystów z całego świata. Fani każdego gatunku znajdą coś tu dla siebie. W hiszpańskim mieście znajduje się również jedna z najsłynniejszych oper na świecie, jaką jest Gran Teatre del Liceu.

Jeśli planujecie odwiedzić Barcelonę po raz pierwszy, warto wcześniej poznać kilka faktów. Jako, że miasto jest stolicą Katalonii, mieszkańcy nie posługują się tutaj czystym hiszpańskim – chociaż niewątpliwie większość z nich go rozumie. Lokalsi używają natomiast katalońskiego, który jest mieszanką dwóch języków romańskich – francuskiego i hiszpańskiego.

Barcelona została już skreślona z waszej listy wymarzonych miejsc do odwiedzenia? Jeśli już odbyliście podróż do stolicy Katalonii, dajcie znać w komentarzu na Facebooku pod tym artykułem, jak wam się podobało. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o Kopcu Kościuszki w Krakowie.

Następny artykuł