Turysci.pl
Polska topo blank

fot. Wikipedia/ Captain Blood/ CC BY-SA 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/

Remonty w Karkonoskim Parku Narodowym. „Utrudnienia potrwają około pięć dni"

19 Września 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

W Karkonoszach planowane są remonty oraz zmiany na szlakach. - Remont schodów, a więc i drobne utrudnienia, potrwają około pięć dni – poinformował Karkonoski Park Narodowy.

Karkonoski Park Narodowy poinformował o planowanych remontach oraz zmianach na szlakach. Turyści, którzy planują jesienny wyjazd w góry, muszą koniecznie się zapoznać.

Remonty w Karkonoszach potrwają kilka dni

Karkonoski Park Narodowy (KPN) poinformował o planowanych na początek października pracach remontowych na schodach prowadzonych na czarnym szlaku od górnej stacji wyciągu na Szrenicę do schroniska na Szrenicy.

– Wyznaczyliśmy trasę obejścia zamkniętego odcinka szlaku czarnego. W terenie trasa obejścia jest oznakowana fladrami. Remont schodów, a więc i drobne utrudnienia, potrwają około pięć dni – poinformował KPN.

Już teraz natomiast pojawią się zmiany w oznakowaniach na terenie KPN. Jak przekazano, PTTK wyznakowało szlak niebieski - Czeską Ścieżkę od schroniska Pod Łabskim Szczytem do szlaku czerwonego (do Czeskiej Budki). Oznacza to, że Czeska Ścieżka prowadzić będzie od teraz na grzbiet Karkonoszy.

– Nowo wyznakowany odcinek poprowadzony jest od schroniska Pod Łabskim Szczytem - wspólnie ze szlakiem żółtym, a następnie odbija prowadząc wzdłuż tyczek na grzbiet Karkonoszy – informuje KPN.

Zmiany dotyczą także szlaku w Karpaczu w rejonie Wilczej Poręby, gdzie wyznaczono nowy szlak niebieski. Prowadzi on Drogą Urszuli do Betonowego Mostu.

Zmieniono także przebieg szlaku żółtego, który powrócił do swego przedwojennego przebiegu przez Wilczą Porębę.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet, KPN

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Zdjęcia "Tatrzańskiej Niagary" robią furorę. TPN jednak ostrzega

Czytaj więcej >

Polska

Wiatr fenowy w Tatrach. Nad górami utworzył się charakterystyczny wał

Czytaj więcej >

Polska

Awantura na pokładzie samolotu do Gdańska. Obsługa przywiązała pasażera do fotela

Czytaj więcej >
fot. Lubuska Policja

Polska

Groźny wypadek na Śnieżce. Pomogli inni turyści

Czytaj więcej >

Polska

Szef Wizz Aira do Morawieckiego: Ceny biletów mogą wzrosnąć o 30 procent

Czytaj więcej >

Polska

Szlak na Rysy ponownie otwarty dla turystów

Czytaj więcej >