Turysci.pl
Morskie oko

fot. Facebook/ Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe - TOPR

Ratownicy TOPR nurkowali w Morskim Oku. Pokazali zdjęcia „Syreny” na dnie

14 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Nurkowie z Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego ćwiczyli niedawno w Morskim Oku, co zaowocowało niesamowitymi zdjęciami. Widać na nich wrak łodzi, która niegdyś pływała po tafli jeziora wożąc turystów.

Morskie Oko cieszy się bardzo dużą popularnością wśród turystów, jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, co znajduje się na jego dnie. Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe opublikowało dzisiaj nieprawdopodobne zdjęcia.

Nie żyje 40-letni turysta

Wypadek pod Rysami. Nie żyje 40-letni turysta

CZYTAJ DALEJ

Ratownicy TOPR szkolili się w Morskim Oku

Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe poinformowało dzisiaj za pośrednictwem swojego Facebooka, że w dniach 21-25 maja b.r. członkowie Sekcji Nurkowej szkolili się w Morskim Oku z zakresu nurkowań do głębokości 40 metrów na jednostkach SM CCR T-Reb.

Podczas szkoleń niemałym utrudnieniem była jednak temperatura wody, która nie przekraczała 4 stopni Celsjusza. Wynikało to z dość chłodnej wiosny i długotrwałego zalegania lodu na powierzchni stawu.

Zajęcia dla ratowników poprowadzili instruktorzy zewnętrzni. W poście poinformowano również, że szkolenia na jednostce T-Reb w TOPR będą kontynuowane.

Co znajduje się na dnie Morskiego Oka?

Na zdjęciach opublikowanych przez TOPR zobaczyć można wrak, co może być zastanawiające dla wielu turystów odwiedzających Morskie Oko. Zagadka wyjaśniła się jednak kilka miesięcy temu po innym szkoleniu Sekcji Nurkowej.

Okazuje się, że kiedyś rzeczywiście po zbiorniku pływały łodzie. Ta widoczna na zdjęciach to „Syrena”, która wiele lat temu służyła do przewozu turystów poprzez taflę Morskiego Oka.

Przez lata łódź pozostawała zaginiona, jednak udało się ją odnaleźć 5 lat temu. Dokonali tego również nurkowie TOPR przy okazji działań szkoleniowych.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Facebook

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwe

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Zbadali konie wożące turystów na Morskie Oko. Fundacja Viva: „Pracują w przeciążeniu"

Czytaj więcej >

Polska

Turyści zdewastowali szlak na Świnicy, a później utknęli w górach. Interweniowali ratownicy TOPR

Czytaj więcej >

Polska

Wypadek autobusu podczas wycieczki. Cztery osoby są ranne, 31 dzieci zabrano do szpitala

Czytaj więcej >

Polska

Turyści zostawiają zwierzęta na tatrzańskich szlakach. „Nawet nie potrafiła nam powiedzieć, skąd zabrała psiaka"

Czytaj więcej >

Polska

Remonty w Karkonoskim Parku Narodowym. „Utrudnienia potrwają około pięć dni"

Czytaj więcej >

Polska

Turyści bez przygotowania poszli na Orlą Perć. W środku nocy sprowadzało ich TOPR

Czytaj więcej >