Turysci.pl > Polska > Przetestował najgorzej oceniany nocleg w Warszawie. Nie chcielibyście spędzić w nim nocy
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 17.02.2023 11:45

Przetestował najgorzej oceniany nocleg w Warszawie. Nie chcielibyście spędzić w nim nocy

None
youtube/KSIĄŻULO

Youtuber Szymon Nyczke, znany jako Książulo, postanowił przetestować jeden z najgorzej ocenianych hosteli w Warszawie. Na własnej skórze chciał się przekonać, czemu panujące tam warunki skłaniają gości do wystawiania tak niskich ocen. Oczywiście cała relacja odbyła się przed kamerami. Już po przekroczeniu progu zdał sobie sprawę, że opinie nie były na wyrost, a warunki w pokoju są skandaliczne.

Decydując się na wynajem noclegu w podróży, zazwyczaj kierujemy się opiniami innych, którzy korzystali już z usług danego gospodarza. Niektóre obiekty są tak zaskakująco źle oceniane, że aż wzbudzają ciekawość. Youtuberzy często wykorzystują owiane złą sławą kwatery jako źródło kontentu na swoich kanałach. Twórca internetowy Książulo na oczach widzów przekonał się, że hostel za 120 zł za noc w Warszawie to niezapomniana przygoda, a także spełnienie marzeń miłośników dzikiej przyrody - pod warunkiem, że darzą sympatią pluskwy.

Wynajął hostel w Warszawie za 120 zł

Twórca popularnego kanału na Youtubie w ostatnim czasie na tapet wziął recenzję lokali i punktów gastronomicznych oraz miejsc noclegowych. Tym razem postanowił sprawdzić jeden z najgorzej ocenianych przez internautów hostel w Warszawie.

 

- Wynająłem pokój w miejscu, w którym opinie są tak straszne, że nie wiem czego się spodziewać. Nie raz mogliśmy doświadczyć tego, że negatywne opinie w internecie są sprawką konkurencji. Chciałem to sprawdzić - mówi youtuber.

 

Warto zaznaczyć, że wynajem pokoju na jedną noc kosztował go 120 zł. I choć nie jest to wysoce wygórowana cena, po niej należałoby spodziewać się co najmniej optymalnych warunków.

youtube/Książulo

Rosjanka rozebrała się w samolocie i pogryzła obsługę. Zawinił głód nikotynowy

Wiedział, że opinie są złe, lecz nie wierzył w to, co zobaczył na miejscu

Książulo przed dotarciem na miejsce zastanawiał się, czy warunki panujące w hostelu są naprawdę tak drastyczne, jak opisują to internauci, czy też niskie oceny to zasługa mściwej konkurencji. Jednak po dotarciu na miejsce, nie miał już wątpliwości, że to jednak pierwsza z opcji była prawdziwa.

Niektórzy wystawiający opinię internauci sugerowali nawet, że lepsze warunki do spędzenia nocy można zapewnić sobie, ucinając drzemkę na ławce w parku. Inni ironicznie pisali, że to doskonałe miejsce dla miłośników zwierząt, ponieważ na pewno znajdzie się tam wiele pluskiew. Po odebraniu klucza do pokoju mężczyzna dostrzegł, że panujące tam warunki były naprawdę zatrważające, co dokładnie udokumentował na nagranym przez siebie materiale.

 

- Na pewno będziemy rozmawiać z obsługą. Nie wiem, czy będziemy tu spać, jest straszny syf. Tutaj są pluskwy, a łóżka przypalone są papierosami. Nie wiem, dlaczego można to sprzedać ludziom - mówił mocno zaskoczony tym, co widzi.

 

Przetestował najgorzej oceniany nocleg w Warszawie. Nie chcielibyście spędzić w nim nocy.png

Na ścianach był nie tylko brud, ale i grzyb oraz zaschnięte robaki. Oprócz tego, ze względu na bardzo cienkie ściany było słychać gości z innych pokojów, na korytarzu oraz recepcji. Wszystkie meble były pokryte grubą warstwą kurzu. W pomieszczeniu unosił się również nieprzyjemny zapach.

 

Przetestował najgorzej oceniany nocleg w Warszawie. Nie chcielibyście spędzić w nim nocy.png

Obsługa w ramach rekompensaty zaproponowała innych pokój, jednak warunki takie same

Po rozmowie z kobietą na recepcji youtuber otrzymał możliwość przeniesienia się do innego pokoju. Choć udał się na miejsce, szybko przekonał się, że panujące tam warunki niewiele się różnią od poprzedniego pomieszczenia. Łóżka były w równie opłakanym stanie, a kontakty wisiały wyrwane ze ścian. 

 

Przetestował najgorzej oceniany nocleg w Warszawie. Nie chcielibyście spędzić w nim nocy.png

 

Ostatecznie, oficjalnie zrezygnował z wynajmu, a kobieta z recepcji zapewniła jednak, że bez problemu zaakceptuje jego rezygnację. Pieniądze zostały zwrócone na jego konto., jednak ta przygoda na pewno zostanie w jego pamięci na długo. 

 

 

Dołącz do nas

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected].

źródło: o2.pl; youtube