Turysci.pl
Prezent od kolegi powodem zatrzymania na lotnisku. Poszło o świeczkę o nietypowych zapachu

unsplash/Isaac Struna; twitter/TSA_NewEngland

Prezent od kolegi powodem zatrzymania na lotnisku. Poszło o świeczkę o nietypowych zapachu

14 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska - Turyści

Kontrole na lotniskach bywają bardzo dokładne i sumienne, o czym zdaje sobie sprawę niemal każdy podróżny, który choć raz korzystał z tego środku transportu. Osobiście przekonał się o tym także 53-letni podróżny, którego zatrzymały służby na lotnisku w Bostonie. Wszystko przez pewien upominek, który podarował mu kolega.

Kontrolerzy pracujący na bostońskim lotnisku wykazali się nie lada czujnością. Kiedy tylko zauważyli, że w bagażu 53-letniego pasażera znajduje się przedmiot o podejrzanym zapachu, od razu zawiadomili odpowiednie służby.

Podejrzana świeczka wzbudziła podejrzenia pracowników lotniska

Kiedy 53-latek przechodził przez procedurę kontroli bagażu, pracowników portu lotniczego w Bostonie szczególnie zainteresował jeden ze znajdujących się w nim przedmiotów. Była to świeczka, której zapach wydawał im się dość nietypowy. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości, zdecydowali, że wezwą policję, która dokładnie sprawdzi podejrzany pakunek.

Po przybyciu służb na miejsce okazało się, że niepewność kontrolerów bagażu okazała się jak najbardziej uzasadniona. Funkcjonariusze nie mieli wątpliwości, że świeczka, którą w swojej torbie podróżnej miał 53-latek, zawiera marihuanę.

m3nyxyzjp7z32g7tmtj28zvkmua9842u

Ogień na pokładzie samolotu. Zawiniło wadliwe urządzenie, wielu nosi je przy sobie

CZYTAJ DALEJ

Problematyczny prezent od kolegi

Incydent na lotnisku okazał się kuriozalny, bowiem mężczyzna, u którego znaleziono świeczkę z marihuaną, tłumaczył się, że otrzymał ją od kolegi z pracy. Wszystko miało miejsce w biurze, podczas przedświątecznej wymiany prezentów. Jeśli jego wersja wydarzeń okaże się prawdziwa, 53-latek zupełnie nie był świadomy, co kryje się pod uformowanym woskiem. W sieci udostępniono zdjęcia przedmiotu, który winny był całemu zamieszaniu.

Stan Massachusetts, którego stolicą jest Boston, w 2016 roku zalegalizował używanie marihuany w celach leczniczych, jednakże niedozwolone jest posiadanie rośliny przy przekraczanie granic stanowych, a także wysyłanie jej pocztą.

Wszyscy obywatele po ukończeniu 21. roku życia poza domem mogą mieć przy sobie uncję, tj. 28 g marihuany, natomiast 10 uncji w miejsku zamieszkania. Oprócz tego mogą uprawiać 12 roślin w pomieszczeniach prywatnych, lecz bez ustawiania ich na widoku publicznym. Gdy w grę wchodzi wynajem lokalu, wszystko musi dziać się za zgodą jego właściciela. Zabrania się również konsumpcji w miejscach publicznych oraz w czasie jazdy samochodem.

  1. Polacy łapią się za kieszenie. Pokazali paragon z restauracji w centrum Zakopanego

  2. Stewardessa znalazła w toalecie ręcznie napisaną kartkę. Natychmiast wezwała pomoc

  3. Który paszport jest najsilniejszy? Polski dokument w czołówce

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected]

unsplash/Simon Shim

Najdziwniejsze potrawy świata. Przyprawiają o gęsią skórkę, tylko nieliczni odważyliby się ich spróbować

Każdy miłośnik podróży oraz smakowych eksperymentów doskonale wie, że niektóre dania, uchodzące za przysmak w danym kraju, w innym mogą wywoływać obrzydzenie, a nawet kontrowersje. Oczywiście nietuzinkowe potrawy to świetna okazja do poznania obcej kultury oraz poszerzanie swoich horyzontów. Czy odważyłbyś się spróbować chociaż jednej z wymienionych tutaj propozycji? Myślisz, że twoje kubki smakowe byłyby na to gotowe?

Zobacz galerię >

źródło: o2.pl

Tagi:

Kamila Sabatowska - TuryściAutor

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Świat

Władze zamknęły Machu Picchu, jeden z siedmiu cudów świata. Ewakuowano ponad 400 osób

Czytaj więcej >

Świat

Odwoływanie lotów stanie się nowym standardem? Szef Ryanaira jest pełen obaw

Czytaj więcej >

Świat

Samolot runął na ziemię. Pasażer tuż przed śmiercią zdążył wysłać wiadomość do żony

Czytaj więcej >

Świat

Chmury soczewkowate zawisły nad Turcją. Przypominały statek kosmiczny

Czytaj więcej >

Świat

Wyjechała na wakacje, aby odpocząć. Zamiast tego spotkał ją koszmar, pokazała porażające zdjęcia z hotelu

Czytaj więcej >

Świat

Awantura w kurorcie narciarskim. Znany rosyjski bloger pokłócił się z Polakiem

Czytaj więcej >