Turysci.pl
Pracownik obsługi naziemnej zabity na płycie lotniska. Wypadek przy pracy

unsplash/Jacek Dylag

Pracownik obsługi naziemnej zabity na płycie lotniska. "Wypadek przy pracy"

4 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska - Turyści

Świat obiegła wieść o makabrycznym wypadku, który miał miejsce w sylwestra ubiegłego już roku na płycie lotniska Montgomery w Alabamie. Silnik wessał pracownika agenta handlingowego zajmującego się załadunkiem bagażu. Choć mężczyzna zginął, służby niechętnie komentują całą sytuację.

31 grudnia 2022 roku około godziny 15 na lotnisku Montgomery w Stanach Zjednoczonych doszło do makabrycznego wypadku. Życie stracił pracownik regionalnej linii lotniczej Piedmont Airlines, która obsługiwała loty dla American Airlines. Rzekomo mężczyzna został wciągnięty przez silnik jednego z samolotów.

Śmiertelny wypadek na lotnisku. Silnik samolotu wessał mężczyznę

Ostatniego dnia minionego roku na lotnisku Montgomery w amerykańskim stanie Alabama miał miejsce śmiertelny wypadek. Śmierć odniósł w nim jeden z pracowników. Zaparkowany tam Embraer E175 miał wykonać lot AA-3408 dla American Airlines z Montgomery do Dallas Ft. Worth w Teksasie, jednak kiedy rozpoczęto procedury poprzedzające lot, doszło do tragicznego zdarzenia.

Jak podają lokalne media, włączony wcześniej silnik miał wessać jednego z pracowników agenta handlingowego zajmującego się obsługą bagażu na płycie lotniska. Obrażenia miały być na tyle poważne, że zgon nastąpił na miejscu.

Abonament lotniczy

Tania linia rozdaje darmowe bilety lotnicze. Jest pewien haczyk

CZYTAJ DALEJ

Linie lotnicze i władze nie podają szczegółów wypadku

Zarówno linie lotnicze, jak i lokalne władze nie kwapią się do tego, by wyjawić, co konkretnie wydarzyło się z pracownikiem obsługi naziemnej, który stracił życie w trakcie wykonywania swoich obowiązków.

- Jesteśmy zdruzgotani wypadkiem z udziałem członka zespołu Piedmont Airlines, regionalnego przewoźnika American Airlines, na lotnisku Montgomery Regional Airport (MGM). Nasze myśli i modlitwy są z rodziną i członkami naszego lokalnego zespołu. Koncentrujemy się na zapewnieniu wszystkim wsparcia, którego potrzebują w tym trudnym czasie - wyznał rzecznik American Airlines.

W szczegóły zajścia nie zagłębiali się również przedstawiciele lotniska Montgomery, którzy ograniczyli się do wydania oświadczenia utrzymanego w podobnym tonie.

Po całym wydarzeniu port lotniczy został zamknięty na kilka godzin. Narodowa Rada Bezpieczeństwa Transportu oraz Federalna Administracja Lotnictwa USA (FAA) rozpoczęły śledztwa, których celem jest dokładne ustalenie okoliczności tragicznego w skutkach wydarzenia, które określono "wypadkiem przy pracy".

Do opinii publicznej nie dotarły jeszcze żadne potwierdzone oficjalnie informacje, co zdecydowanie nie podoba się wszystkim zainteresowanym sprawą. Wyniki śledztwa mają zostać przedstawione w raporcie maksymalnie za ok. 3 tygodnie.

  1. Jak ominąć kolejkę na lotnisku? Prosty sposób, by zaoszczędzić czas

  2. Ryanair rozpoczął noworoczną promocję. Podróż w obie strony za mniej niż 200 zł

  3. Nowy zakaz na plażach Teneryfy. Ci, którzy nie podporządkują się regułom, muszą liczyć się z mandatem

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected]

Niezwykłe miejsca na świecie/East News

Niezwykłe miejsca na świecie. Zupełnie jak z innej planety

Zobacz galerię >

źródło: turystyka.wp.pl; dlapilota.pl

Tagi:

Kamila Sabatowska - TuryściAutor

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Świat

Władze zamknęły Machu Picchu, jeden z siedmiu cudów świata. Ewakuowano ponad 400 osób

Czytaj więcej >

Świat

Odwoływanie lotów stanie się nowym standardem? Szef Ryanaira jest pełen obaw

Czytaj więcej >

Świat

Samolot runął na ziemię. Pasażer tuż przed śmiercią zdążył wysłać wiadomość do żony

Czytaj więcej >

Świat

Chmury soczewkowate zawisły nad Turcją. Przypominały statek kosmiczny

Czytaj więcej >

Świat

Wyjechała na wakacje, aby odpocząć. Zamiast tego spotkał ją koszmar, pokazała porażające zdjęcia z hotelu

Czytaj więcej >

Świat

Awantura w kurorcie narciarskim. Znany rosyjski bloger pokłócił się z Polakiem

Czytaj więcej >