Portugalia przyciąga turystówFot. Pexels.com @Lisa Fotios

Byliście w Portugalii? Państwo przyciąga tłumy turystów przez cały rok

Portugalia to przepiękny kraj, który przyciąga w kierunku Półwyspu Iberyjskiego tłumy turystów. Kraj ma tak wiele atrakcji do zaoferowania, że wczasowicze jeżdżą tam przez cały rok. Znajdziemy tam fascynujące miasta, w których łatwo jest się zakochać. Mieliście kiedyś okazję zwiedzać Portugalię? Robi imponujące wrażenie.

Portugalia to kierunek, który staje się coraz popularniejszy, chociaż nadal pozostaje nie do końca odkryty. Każdego roku przyjeżdża tam mnóstwo podróżników, którzy eksplorują atrakcje Półwyspu Iberyjskiego. Wspaniała kuchnia, ciepłe morze, przepiękne uliczki oraz wino sprawiają, że bardzo łatwo się zakochać w Portugalii. Mieliście kiedyś okazję ją zwiedzić? Robi imponujące wrażenie.

Przez długi czas Portugalia była niedoceniana przez turystów. Trochę tak, jakby była brzydszą i mniej atrakcyjną siostrą Hiszpanii. Z biegiem lat jednak wczasowicze, którzy co roku zwiedzali Madryt czy Barcelonę, zaczęli poszukiwać nowych miejsc. Obecnie Portugalia cieszy się coraz większym zainteresowaniem, chociaż nadal pozostaje nie do końca odkryta. Ten kraj oferuje mnóstwa atrakcji, które potrafią rozkochać w sobie urlopowiczów.

Przepiękna i wciąż nieodkryta Portugalia

Co najczęściej wspominają rozmarzeni turyści, którzy przekonali się, że Portugalia w niczym nie ustępuje Hiszpanii? Przede wszystkim mówią o urokliwych uliczkach Lizbony, przepysznym dorszu, który uchodzi już za potrawę narodową, przepięknej atlantyckiej scenerii oraz winie porto – najlepiej smakuje w ojczyźnie, czyli samym Porto. W tym kraju turystów czeka jednak znacznie więcej.

Portugalia bez wątpienia jest krajem dla osób, które kochają słone i ciepły klimat. Fakt, że słonecznych dni wypada tam około 300, czyni Portugalię kierunkiem popularnym przez cały rok. Średnia temperatur wynosi tam około 20 stopni Celsjusza, warto jednak pamiętać, że latem jest tam znacznie cieplej. To oczywiście wpływa także na całkiem wysoką temperaturę morza.

Jednak Portugalia to nie tylko naturalne dobra, ale również niepowtarzalny klimat miast, który trudno znaleźć w innych miejscach. Malutkie przepiękne kawiarnie, w których zjemy najpopularniejszy deser w postaci ciastek z budyniem waniliowym, kultowe żółte tramwaje i tradycyjne winnice – to sprawia, że wczasowicze nie chcą wracać do domów i od rana do nocy spacerują po portugalskich uliczkach.

Portugalia i jej perły

Portugalia to wiele miast, w których można poczuć unikalny klimat. Jednym z nich jest oczywiście Lizbona, którą określa się mianem perły Atlantyku. Bez wątpienia można je zaliczyć do listy najpiękniejszych stolic europejskich. Szczególnym zainteresowaniem turystów cieszy się najstarsza dzielnica miasta, czyli Alfama. To właśnie tam wczasowicze mogą spacerować wąskimi uliczkami. Urlopowicze często decydują się na wycieczkę żółtym tramwajem, oglądając najważniejsze budynki miasta.

Co jeszcze warto zobaczyć? Z pewnością jest to klasztor Hieronimitów. W przerwie podczas zwiedzania wielu turystów decyduje się także na spróbowanie słynnej babeczki z waniliowym budyniem, która jest najsłynniejszym deserem w całym kraju. W Portugalii można doświadczyć także namiastki Stanów Zjednoczonych. Mowa oczywiście o Moście 25 kwietnia, który przypomina Golden State z San Francisco.

To zaledwie kropla w morzu, jeśli mówimy o atrakcjach Portugalii. Mieliście kiedyś okazję zwiedzić ten kraj? Dajcie znać w komentarzu na Facebooku pod tym artykułem i podzielcie się wspomnieniami. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o słynnym Złotym Potoku. Więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj.

Następny artykuł