Turysci.pl
Chorwacja

Polska Ambasada w Zagrzebiu odpowiada na pytania turystów

20 Maja 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Ambasada Polski w Chorwacji opublikowała odpowiedzi na często zadawane przez turystów pytania. Przy niektórych naprawdę można się bardzo zdziwić. „Dziecko, które ukończyło 7 lat (ma 8, 9, 10 itd. lat) jest dzieckiem powyżej lat siedmiu".

Chorwacja jest jednym z najpopularniejszych kierunków turystycznych wśród Polaków. Ambasada stara się pomagać turystom w Chorwacji, jednak niektóre pytania są naprawdę zdumiewające.

Ambasada Polski w Chorwacji odpowiada na pytania turystów

Pracownicy ambasady często mają pełne ręce roboty, dlatego postanowili opublikować na swoim Facebooku zbiorczy post z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania. Niektóre z nich bywają naprawdę kuriozalne.

Nie posiadamy wiedzy na temat przyszłych decyzji chorwackich władz epidemicznych dotyczących obostrzeń – nie wiemy jakie zasady wjazdu będą obowiązywały w czerwcu, lipcu sierpniu… i tak dalej – tłumaczy polska ambasada.

Warto pamiętać, że sytuacja związana z pandemią koronawirusa jest dynamiczna, a wprowadzane obostrzenia lub luzowania są związane m.in. z bieżącą liczbą zakażeń. Aktualne zasady obowiązujące w tym kraju można znaleźć m.in. na stronie MSZ.

GOPR Beskidy

Grupa Beskidzka GOPR pożegnała swojego kolegę. Kazimierz Śpiewak służył przez wiele lat

CZYTAJ DALEJ

Nie wiemy, gdzie i kiedy, będą trzęsienia ziemi, pożary i kiedy poprawi się pogoda – pisze ambasada na swoim Facebooku.

Przypomnijmy, że w grudniu zeszłego roku w okolicach Zagrzebia doszło do trzęsienia ziemi o magnitudzie 5,2. Jest to jednak zjawisko nieprzewidywalne i nie wiadomo, czy i kiedy do niego dojdzie po raz kolejny.

W poście można przeczytać również, że w Chorwacji (np. na przejściach granicznych) wszystkie dokumenty należy okazywać wyłącznie w języku chorwackim lub angielskim, a zapis mówiący, że dzieci do lat siedmiu nie muszą okazywać testu oznacza, że ośmiolatki muszą zostać przebadane.

Ambasada Chorwacji wspomina również, że kraj ten leży poza strefą Schengen, a podczas przekraczania granicy trzeba mieć przy sobie ważny paszport lub dowód osobisty. Taki dokument musi mieć przy sobie każdy podróżny bez względu na wiek – niemowlaki także.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Facebook/ Ambasada RP w Zagrzebiu / Veleposlanstvo Republike Poljske u Zagrebu

Podobne artykuły

bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Czechy i Słowacja zmieniają przepisy graniczne

Europa

Od poniedziałku zmiany na granicach z Czechami i Słowacją

Czytaj więcej >

Europa

Kobieta spadła z klifu w Wielkiej Brytanii. Nie przeżyła

Czytaj więcej >
Test na koronawirusa

Europa

Zakaz przemieszczania się bez negatywnego testu na koronawirusa na Słowacji, zamknięte też hotele

Czytaj więcej >
niemcy chcą zakazu

Europa

Niemcy rozważają całkowity zakaz lotów. "Sprawa się nam wymknęła"

Czytaj więcej >
czy polacy wyjadą do Hiszpanii

Europa

Czy Polacy będą mogli wyjechać do uwielbianego kraju? Premier Hiszpanii stawia warunek

Czytaj więcej >