Turysci.pl
Tatry

fot. Wikipedia Commons/ Rado Bahna/ CC BY-SA 4.0

Polscy turyści kąpali się w jeziorze w słowackich Tatrach. Grozi im wysoki mandat

24 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Polscy turyści spacerujący po słowackiej stronie Tatr zdecydowali się na kąpiel w Szczyrbskim Jeziorze mimo zakazu. Zdjęcie pojawiło się w mediach społecznościowych. Kąpielowiczów poszukuje teraz straż parku celem wręczenia mandatu.

W sobotę 21 sierpnia w Tatrach było bardzo ciepło. Turyści z Polski, którzy wybrali się na spacer wokoło Szczyrbskiego Jeziora postanowili ochłodzić się w jego wodach. Nie uszło to uwadze innych spacerowiczów.

Turyści z Polski wykąpali się w jeziorze w Tatrach

W sieci pojawiło się zdjęcie, na którym widać cztery osoby rozebrane do bielizny, z których dwie są już w wodzie, a pozostałe dopiero zamierzają do niej wejść. Na brzegu czeka na nich pies. Przypomnijmy, że po słowackiej stronie Tatr wejście ze zwierzęciem jest legalne.

Zdjęcie trafiło na popularną wśród słowackich turystów grupę Turista na Facebooku. Zebrało ponad 300 komentarzy użytkowników, którzy w większości byli oburzeni zachowaniem naszych rodaków.

Tatry

fot. Facebook/ Turista

TANAP komentuje zachowanie Polaków

Sprawę bardzo szybko skomentował słowacki odpowiednik Tatrzańskiego Parku Narodowego (TANAP). Jak przekazali, jest im przykro, że pomimo corocznego podkreślania, że kąpiel jest zabroniona, wciąż znajdują się turyści, którzy łamią ten zakaz.

– Wierzymy jednak, że zdecydowana większość odwiedzających park narodowy będzie szanować prawo i traktować przyrodę z szacunkiem – przekazała Kristína Bocková, rzeczniczka Tatrzańskiego Parku Narodowego (TANAP), cytowana przez WP.

Dodała, że pracownicy parku spróbują ustalić tożsamość tych osób. W tym celu sprawdzone zostaną kamery przemysłowe rozstawione w Szczyrbskim Jeziorze. Każdemu z kąpielowiczów grozi mandat od 20 do 300 euro (100 - 1 tys. 400 zł).

Chociaż strażnicy parku mogą wystawić mandat wtedy, gdy są świadkami wykroczenia, turyści często pomagają służbom i wstawiają do sieci zdjęcia ze swoimi występkami. W tym przypadku umożliwia to wręczenie mandatu po fakcie przez Inspektorat Ochrony Środowiska.

Od początku roku do końca lipca wystawiono 16 mandatów w wysokości od 20 do 300 euro.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Tylko 1 na 10 turystów odpowie na wszystkie pytania poprawnie. 7 stolic dla prawdziwych obieżyświatów

Pytanie 1 z 7

Na rozgrzewkę: które miasto jest stolicą Czarnogóry?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet, WP

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwe

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Wybuch w ukraińskich Karpatach. Dwie osoby nie żyją, pięć osób jest rannych

Czytaj więcej >

Europa

Polska turystka biła swojego męża podczas wakacji. Obsługa hotelu wezwała policję

Czytaj więcej >

Europa

Słowacja wprowadza nowe obostrzenia w Tarach. Dotyczą schronisk i wyciągów

Czytaj więcej >

Europa

Portugalia zniosła obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu

Czytaj więcej >

Europa

Anglia rezygnuje z wprowadzania certyfikatów covidowych. Rozważane także ułatwienia na granicach

Czytaj więcej >

Europa

Pożar w Andaluzji. „Sytuacja jest mocno dynamiczna, zmienia się z dnia na dzień"

Czytaj więcej >