Turysci.pl
List w butelce

fot. Natalia Kunowska/Facebook

Polka wrzuciła do morza list w butelce. Po 10 latach dostała odpowiedź

25 Maja 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Pani Natalia 10 lat temu postanowiła wrzucić do morza list w butelce. Wraz z koleżanką wpadła na ten pomysł podczas opalania się na plaży w Sankt Petersburgu. Kilka dni temu, niespodziewanie, dostała wiadomość od osoby, która otrzymała jej przesyłkę.

List w butelce jest jedną z najbardziej romantycznych form komunikacji, które kiedykolwiek opisywane były w podróżniczych opowieściach. Wizja wiadomości dryfującej w morzu, która latami szuka odbiorcy, bez wątpienia u wielu miłośników przygód wywołuje ciarki.

List w butelce wrócił po latach

W przypadku pani Natalii Kunowskiej historia może nie była aż tak romantyczna i nie zakończyła się odnalezieniem zaginionej miłości, ale i tak poruszyła wielu internautów. Autorka wszystko opisała na swoim profilu na Facebooku.

Jak czytamy w relacji, 10 lat temu, wraz z koleżanką, pani Natalia wzięła udział w wymianie międzynarodowej. 21 lipca 2011 roku opalały się na plaży w Sankt Petersburgu, gdy do głowy wpadł im niecodzienny pomysł.

Tunezja zmienia zasady wjazdu

Tunezja zmienia przepisy graniczne. Zaszczepieni turyści wjadą bez kwarantanny

CZYTAJ DALEJ

Napisałyśmy wtedy list, włożyłyśmy do butelki i wrzuciliśmy do morza - dodając 10 rubli dla przyciągnięcia uwagi i numer telefonu – wspomina w swoim wpisie tamten dzień pani Natalia.

Choć czasem wracała myślami do wyrzuconej do morza butelki, to nie spodziewała się, że w końcu ktoś naprawdę się do niej odezwie. Tak się jednak stało kilka dni temu.

Jakież było moje zdziwienie, gdy dziś dostałam wiadomość od pana Maksima, który znalazł butelkę na wyspie w Zatoce Fińskiej – czytamy.

Jak się okazało, bohater, który uratował butelkę pani Natalii po 10 latach morskiej wędrówki, jest ekologiem. Zapewne nie ucieszył się z widoku kolejnego śmiecia, jednak jej zawartość mogła wywołać też uśmiech na jego twarzy. W końcu nie codziennie znajduje się wiadomości jak z bajek.

Chyba dla każdego byłoby to miłe zaskoczenie, że śmieć nie jest zwykłym śmieciem – twierdzi pani Natalia

Do wpisu autorka dołączyła dwa zdjęcia butelki - sprzed 10 lat oraz współczesne, zapewne zrobione przez pana Maksima. Niezwykła historia odbiła się głośnym echem w polskich mediach i zachwyciła wielu internautów. Pani Natalia apeluje jednak o niezaśmiecanie morza, ale z uśmiechem dodaje, by zbyt często nie zmieniać też numerów telefonów, bo po 10 latach możemy dostać niespodziewaną wiadomość.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Facebook.com/Natalia Kunowska

Podobne artykuły

Zatonęła łódź na Mazurach

Polska

Na Mazurach w niedzielę wiał silny wiatr. „Nie wszyscy żeglarze radzą sobie w takich warunkach"

Czytaj więcej >

Polska

Śmierć w Tatrach. Turysta prawdopodobnie skoczył z Kościelca

Czytaj więcej >
Nowe przepisy wjazdu do Polski

Polska

Zmiana zasad wjazdu do Polski, a od środy otwarcie kolejnych przejść granicznych z Ukrainą

Czytaj więcej >
Atak na plażowicza w Kryspinowie

Polska

Atak na plażowicza w Kryspinowie. Zwrócił uwagę ludziom pływającym rowerkiem wodnym

Czytaj więcej >
PKP znosi limit

Polska

Od 26 czerwca zmiany w pociągach PKP. Znikają limity zajętości

Czytaj więcej >
Przedłużenie Polskiego Bonu Turystycznego. Głos z Kancelarii Prezydenta

Polska

Obecnie nie trwają prace nad przedłużeniem Polskiego Bonu Turystycznego

Czytaj więcej >