Turysci.pl
1920px-Pendolino we Włoszczowie (1)

fot. Wikipedia Commons/ Megatron7667/ CC BY-SA 4.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/, Twitter/ Piotr Kołomycki

Polityk dostał spleśniałe kanapki w Pendolino. PKP komentuje sprawę

13 Września 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Polityk podróżujący pociągiem Pendolino PKP Intercity otrzymał w ramach poczęstunku spleśniałe kanapki. Zdjęciem podzielił się na swoim Twitterze. „Wolę nie wiedzieć jak mógłby wyglądać poczęstunek w drugiej klasie" - napisał.

Piotr Kołomycki, polityk zasiadający w zarządzie warszawskiej Platformy Obywatelskiej, w sobotę 11 września podróżował pociągiem PKP Intercity relacji Bielsko-Biała - Gdynia. W trasie spotkała go jednak niemiła niespodzianka

Spleśniałe kanapki w PKP Intercity

Podczas podróży Pendolino obsługa pociągu zaoferowała pasażerom pierwszej klasy standardowy poczęstunek, czyli dwie kanapki. Niestety, gdy Kołomycki otworzył pudełko, okazało się, że nie były one pierwszej świeżości.

- Nie ma to jak Pendolino! „Przygotowaliśmy dla państwa poczęstunek", dziękuję! Chociaż przyznam, że wolę nie wiedzieć jak mógłby wyglądać poczęstunek w drugiej klasie - napisał na Twitterze polityk.

Poczęstunek pasażerów drugiej klasy w pociągach Pendolino wydaje się jednak bezpieczniejszy, ponieważ jest to woda (gazowana lub niegazowana). Jadący pierwszą klasą w cenie biletu otrzymają natomiast wodę lub sok, kawę lub herbatę (do wyboru) oraz chłodną przekąskę z ograniczonego menu.

PKP Intercity komentuje sytuację

Sprawa nie obeszła się bez echa, a post polityka był szeroko komentowany w mediach społecznościowych. Do sprawy zdecydowało się odnieść również PKP Intercity, które obiecało zająć się sprawą.

- Wyjaśniamy sytuację, która miała miejsce w sobotę 11 września w pociągu Express InterCity Premium z franczyzobiorcą świadczącym usługi dla WARS. Pragniemy podkreślić, że podobny przypadek nie został nigdy wcześniej odnotowany. Dbamy o to, aby posiłki dla naszych pasażerów były przygotowywane w wagonach gastronomicznych WARS zgodnie z odpowiednimi standardami jakościowymi i zasadami bezpieczeństwa zdrowotnego żywności. Zależy nam na jak najwyższej jakości usług świadczonych na pokładach pociągów PKP Intercity, dlatego każde zgłoszenia dotyczące nieprawidłowości są przez nas szczegółowo sprawdzane - pisze rzeczniczka prasowa PKP Katarzyna Grzduk.

Wątpliwa jakość posiłków również w samolotach

Jedna z komentujących poskarżyła się również na wątpliwą jakość posiłków w samolotach linii Ryanair. Kanapka z bekonem, za którą jedna z pasażerek miała zapłacić 5,5 euro (ok. 25 zł), okazała się prawie nie mieć w sobie mięsa.

- Ryanair nie robi kanapek, ale płaci za to firmom cateringowym. Może warto przyjrzeć się, kto zajmuje się cateringiem, ponieważ jest to obrzydliwe i niespełniające norm - odpisał jej jeden z internautów.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Fakt, TVN24

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwe

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Zbadali konie wożące turystów na Morskie Oko. Fundacja Viva: „Pracują w przeciążeniu"

Czytaj więcej >

Polska

Turyści zdewastowali szlak na Świnicy, a później utknęli w górach. Interweniowali ratownicy TOPR

Czytaj więcej >

Polska

Wypadek autobusu podczas wycieczki. Cztery osoby są ranne, 31 dzieci zabrano do szpitala

Czytaj więcej >

Polska

Turyści zostawiają zwierzęta na tatrzańskich szlakach. „Nawet nie potrafiła nam powiedzieć, skąd zabrała psiaka"

Czytaj więcej >

Polska

Remonty w Karkonoskim Parku Narodowym. „Utrudnienia potrwają około pięć dni"

Czytaj więcej >

Polska

Turyści bez przygotowania poszli na Orlą Perć. W środku nocy sprowadzało ich TOPR

Czytaj więcej >