Turysci.pl
policja w Zakopanem

fot. Pixabay/ AndrzejRembowski

Policja podsumowała weekend w Zakopanem. Kilka zgłoszeń było szczególnie zdumiewających

10 Maja 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Policja w Zakopanem interweniowała w miniony weekend ponad 120 razy w związku ze zdarzeniami zgłaszanymi na numer alarmowy 112. Niektóre z nich okazały się dużym zaskoczeniem na miejscu.

Roman Wieczorek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem, w rozmowie z Tygodnikiem Podhalańskim mówił o 120 interwencjach w związku ze zgłoszeniami na numer alarmowy. Jak twierdzi, największym zaskoczeniem było zgłoszenie porwania młodej kobiety.

Pracowity weekend policji w Zakopanem

Zakopiańscy policjanci otrzymali w miniony weekend wsparcie od kolegów z garnizonu krakowskiego. Jak wytłumaczył rzecznik, w weekend dochodziło do kolizji, zatrzymań nietrzeźwych kierowców, czy nocnych interwencji w pensjonatach.

Dużym zaskoczeniem okazało się być zgłoszenie porwania młodej kobiety. Policja została wezwana do jednego z pensjonatów w Zakopanem około 2 nad ranem z piątku na sobotę.

- Miało dojść do napadu na turystów, po którym młoda kobieta miała zostać uprowadzona. Gdy policjanci przyjechali do pensjonatu z roztrzęsionym zgłaszającym okazało się, że nikt nikogo nie porwał, a jego partnerka jest cała i zdrowa - mówił Roman Wieczorek. 

szlaki pttk

Zamykają cztery odcinki szlaków na Dolnym Śląsku. Powodem spór PTTK i Lasów Państwowych, strony udzieliły komentarzy

CZYTAJ DALEJ

Jak się później okazało, gdy para próbowała dostać się do pokoju, z ciemności wyłoniła się sylwetka właściciela. Młody turysta wystraszył się i uciekł zostawiając swoją partnerkę, jednocześnie informując policję o napadzie i porwaniu.

Inne zgłoszenie dotyczyło mężczyzny, który zawiadomił o próbie targnięcia się na własne życie. Funkcjonariusze od razu ruszyli na pomoc, jednak po przybyciu na miejsce okazało się, że nietrzeźwy turysta postanowił zadzwonić na numer alarmowy po nieudanej próbie uzyskania noclegu w pensjonacie.

Jak tłumaczył, nie miał gdzie przenocować i liczył na spędzenie tej nocy w szpitalu. Funkcjonariusze zabrali go jednak do policyjnej jednostce zatrzymany do wytrzeźwienia.

Policjanci zatrzymali w tym samym celu kilkanaście nietrzeźwych osób zabierając je z ulicy lub w wyniku interwencji. Zatrzymano również dwie osoby kierujące pojazdy pod wpływem alkoholu oraz odholowano kilka pojazdów z rejonu Łysej Polany.

Policjanci interweniowali również w sprawie zakłócenia ciszy nocnej przez turystów w hotelach i pensjonatach. Liczne patrole na Krupówkach i Gubałówce przypominały również o obowiązku zasłaniania ust i nosa oraz zachowywania dystansu. Tu również doszło do kilku interwencji.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: 24TP

Podobne artykuły

Skarb ukryty w Polsce

Polska

Ogromny skarb może być ukryty w Polsce. Prawdziwe złoto, niesamowite

Czytaj więcej >

Polska

Tatrzańskie szlaki niebezpieczne po wczorajszych deszczach. TPN ostrzega

Czytaj więcej >

Polska

Pożar lasu na zboczu Baraniej Góry. W akcji wziął udział samolot gaśniczy

Czytaj więcej >

Polska

W Beskidach taniej niż nad Bałtykiem. „Nie chcemy zniechęcić klientów"

Czytaj więcej >
Kolejki do szczepień na Krupówkach

Polska

Akcja szczepień na Krupówkach. Długa kolejka chętnych mieszkańców i urlopowiczów

Czytaj więcej >
Nie żyje polska podróżniczka

Polska

Nie żyje Krystyna Chojnowska-Liskiewicz. Legenda polskiego żeglarstwa

Czytaj więcej >