policja w mielnieFot. pixabay.com/ AndrzejRembowski

Akcja policji w Mielnie. 30 osób w domkach turystycznych

Policja podczas świąt i sylwestra miała pełne ręce roboty. Wylegitymowano ponad 30 osób, które przebywały w domkach turystycznych mimo zakazu. Do interwencji doszło w noc sylwestrową po otrzymanym zgłoszeniu.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jak właściciel tłumaczył taką liczbę osób
  • Do jakich spraw jeszcze wzywano policję
  • W jakim innym miejscu Polski było niespokojnie

Policja w Sylwestra miała pełne ręce roboty ze względu na panujące restrykcje. W nocy z 31 grudnia na 1 stycznia funkcjonariusze interweniowali w domkach letniskowych, gdzie ujawniono ponad 30 osób mimo obowiązujących obostrzeń.

Policja interweniowała w domkach w Mielnie

Funkcjonariusze podjęli interwencję w obiekcie turystycznym w Mielnie 31 grudnia 2020 r. po otrzymanym zgłoszeniu. Wynikało z niego, że w domkach letniskowych przebywało zbyt wiele osób, niż powinno. Doniesienia okazały się prawdziwe.

- Policjanci ustalili, że domki zostały wynajęte wbrew obowiązującym obostrzeniom. Mundurowi wylegitymowali ponad 30 osób i sporządzili stosowną dokumentację, która zostanie przekazana do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Koszalinie - poinformowała policja.

- Wobec właściciela zostaną wyciągnięte konsekwencje administracyjne, natomiast równolegle prowadzone będzie postępowanie wobec wszystkich wylegitymowanych osób w sprawach o wykroczenia przez I Koszaliński Komisariat - mówiła w rozmowie z redakcją Turyści.pl kom. Monika Kosiec z KMP w Koszalinie.

Znaleźli syrenę na rajskiej plaży wśród śmieci. Zdjęcie obiega siećZnaleźli syrenę na rajskiej plaży wśród śmieci. Zdjęcie obiega siećCzytaj dalej

Według informacji portalu GK24.pl, imprezowicze przyjechali do Mielna z dalszych zakątków Polski. Właściciel tłumaczył się funkcjonariuszom, że nie mógł odwołać internetowych rezerwacji. Inni hotelarze również starają się obchodzić restrykcje jak tylko potrafią.

Koszalińska policja dodaje, że tej samej nocy wzywani byli również do awantur domowych i zakłócania ciszy nocnej. Funkcjonariusze zatrzymali również sześciu pijanych kierujących, a za jazdę w terenie zabudowanym z niedozwoloną prędkością prawo jazdy straciło 7 osób.

W związku z rządowym rozporządzeniem do 17 stycznia 2021 r. zamknięte pozostaną hotele, baseny, siłownie i dyskoteki, a restauracje podawać będą mogły jedynie dania na wynos. Nieczynne są również stoki narciarskie, co nie przeszkadza jednak turystom w górach.

Obecnie z powodu restrykcji w hotelach, pensjonatach oraz innych obiektach noclegowych zakwaterować się mogą jedynie służby mundurowe, pracownicy medyczni i pacjenci szpitali specjalistycznych oraz ich opiekunowie.

Pełne ręce roboty mieli również funkcjonariusze w Zakopanem, gdzie odnotowano kilkadziesiąt zgłoszeń o nielegalnym wynajmie kwater oraz pokojów hotelowych. Przedsiębiorcy starają się obchodzić przepisy na wszystkie możliwe sposoby.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turyści.pl:

Następny artykuł