stok bartuśfot. zieleniec.pl/kamery/

Tłumy Polaków ruszyły na stok. Wszystko widać na kamerach, ominęli zakaz

Stok narciarski posłużył Polakom do zupełnie innego celu. Chociaż wyciągi muszą zostać zamknięte, turyści poradzili sobie w inny sposób. Tysiące osób zabrało sanki i wyruszyło zjeżdżać z górki. Wszystko widać na kamerach.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jak Polacy omijają przepisy
  • Dlaczego niektóre wyciągi są czynne, a inne nie
  • Jaki błąd popełniają osoby wychodzące w góry

Stok narciarski, jak widać na zdjęciach poniżej, może być wielozadaniowy, a kreatywność Polaków nie zna granic. Mimo zamknięcia wyciągów dla narciarzy, turyści nie czują się zniechęceni i suną po śniegu na sankach. Wielu decyduje się też na piesze wędrówki, które nie zostały zabronione.

Polacy wzięli sanki w dłoń i ruszyli na stok

Według rządowego rozporządzenia stoki narciarskie pozostaną nieczynne co najmniej do 17 stycznia. Czarna Góra Resort podała na swoim Facebooku, że będzie można skorzystać do 3 stycznia z jednego z wyciągów - Luxtorpeda. Wcześniej pisaliśmy również o innych wyciągach, które nie zostały objęte zakazem.

Luxtorpeda stała się tym samym punktem startowym wędrówek po szlakach czy zjazdu na sankach, o których nie ma mowy w zakazie rządu. Turyści chętnie skorzystali z zaproszenia i jak widać na kamerach dostępnych tutaj, tłumnie stawili się na teoretycznie nieczynnych stokach.

Ski Arena w Zieleńcu po raz ostatni uruchomiła swoje wyciągi dla narciarzy 27 grudnia i zamknęła je o godzinie 23. W ostatnim dniu starego roku na Facebooku opublikowali jednak komunikat „Czekamy na Was po 17 stycznia. Ta zima jeszcze będzie nasza!".

Podobnym tokiem rozumowania poszli właściciele wyciągu w Białym Jarze, który do 3 stycznia też jest czynny dla turystów pieszych. Stacja Narciarska Winterpol Biały Jar Karpacz zwraca uwagę, że rządowe rozporządzenie nakazało zamknięcie stoków narciarskich, wypożyczalni sprzętu sportowego oraz szkół narciarskich.

Znaleźli butelkę w ścianie na dworcu. Jej zawartość przypomina o tragicznych wydarzeniach z GdańskaZnaleźli butelkę w ścianie na dworcu. Jej zawartość przypomina o tragicznych wydarzeniach z GdańskaCzytaj dalej

- Rozporządzenie - informuje Winterpol Biały Jar - nie zakazuje natomiast funkcjonowania naszej kolei linowej, która będzie w najbliższych dniach obsługiwać ruch turystyczny pieszy.

Tłumy turystów zdecydowały się również spróbować swoich sił podczas wejścia na Śnieżkę. Karkonoski GOPR przestrzega jednak, że warunki mogą być bardzo ciężkie. Podobnie w Tatrach, gdzie ratownicy mają pełne ręce roboty.

- W szczytowych partiach Karkonoszy w ciągu dnia temperatura - 4 stopnie C. Wiatr w porywach nawet do 13 m/s obniża temperaturę odczuwaną nawet do -15 stopni C - podał w sobotę karkonoski GOPR.

- Od Domu Śląskiego na czerwonym szlaku tworzyły się spore zatory - informował Gazetę Wyborczą jeden z mieszkańców Wrocławia - Sporo ludzi było nieprzygotowanych do takiej wyprawy. Nie mieli na nogach raczków i w rękach kijków, co utrudniało sprawne poruszanie się w terenie.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Stok Zieleniec

Zieleniec Ski Arena, fot. zieleniec.pl/kamery/

Artykuły polecane przez redakcję Turyści.pl:

Źródło: Gazeta Wyborcza

Następny artykuł