Turysci.pl
Polacy planują wakacje za granicą

fot. pixabay.com/katyveldhorst/zdjęcie poglądowe

Polacy planują majówkę za granicą. Króluje Egipt i Turcja

23 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Polacy nie zamierzają spędzić tegorocznej majówki w domach, mimo obostrzeń. W naszym kraju hotele zostały zamknięte, w górę poszybowała natomiast liczba rezerwacji wczasów zagranicznych. Jak podaje serwis Wakacje.pl, samoloty do Egiptu oraz Turcji są niemalże całkowicie zapełnione.

  • Zainteresowanie wyjazdami majówkowymi wzrosło w ciągu ostatnich dwóch tygodni

  • Co trzeci polski turysta planuje spędzić wakacje w Egipcie. Popularna jest też Turcja

  • Większość samolotów do tych krajów jest zapełniona. Polacy wybierają głównie 4-5-gwiazdowe kurorty

Polacy, po ogłoszeniu przez rząd obostrzeń na majówkę, zaczęli planować zagraniczne wczasy. Jak poinformował nas serwis Wakacje.pl, Zainteresowanie gwałtownie wzrosło w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

PR Manager serwisu, Klaudyna Feudala, cytowana w komunikacie, stwierdziła, że powraca zaufanie do zagranicznych podróży. Wpływ na to mają m.in. restrykcyjne środki bezpieczeństwa, które stosowane są zarówno w samolotach, jak i hotelach.

Zakopane - pogoda na majówkę

Zmiany pogody w Zakopanem. Czy będzie ciepło na majówkę?

CZYTAJ DALEJ

Gdzie Polacy wyjadą na majówkę?

Na przełomie kwietnia i maja stawiamy przede wszystkim na egzotykę. Polacy - nie po raz pierwszy - najbardziej wypoczywać chcą w egipskich kurortach. Jak wynika z danych Wakacje.pl, co trzeci turysta rezerwuje wczasy właśnie w tym kraju. Na drugim miejscu pojawiła się Turcja.

Klaudyna Fudala przyznała, że rezerwacje wakacji w tych krajach już trwają, a na kilka dni przed majówką miejsc już może zabraknąć. Zgodnie z jej słowami, „większość samolotów do Egiptu i Turcji jest zapełniona". Ekspertka uspokaja jednak, że jest jeszcze szansa na znalezienie miejsca w 4-5-gwiazdkowych kurortach.

Przykrą niespodzianką z kolei okazała się Grecja. Choć kraj ten od kilku tygodni głośno deklaruje otwarcie granic dla turystów i znoszenie kwarantanny, na wakacje w tym miejscu decydują się tylko nieliczni.

Zamiast Hellady Klaudyna Fudala proponuje natomiast majówkę w innych miejscach na południu Starego Kontynentu. Wymienia tu m.in. Czarnogórę, Bułgarię czy Chorwację. Choć w tej ostatniej obecnie trwa trzecia fala koronawirusa, to możliwość przekroczenia granicy jedynie z tańszym testem antygenowym jest kuszącym rozwiązaniem dla wielu Polaków.

Ile zapłacimy za wakacje w czasie majówki?

Za wczasy w ekskluzywnych, egipskich hotelach, turystom przyjdzie trochę zapłacić. Zgodnie z informacjami Wakacje.pl, koszt wyjazdu w najwyżej ocenianych kurortach zaczyna się od 2500 zł od osoby za tygodniową wycieczkę. Taniej jest w Turcji, gdzie stawki są niższe nawet o kilkaset złotych. Za 7 dni w 5-gwiwzdkowym hotelu wydamy około 1300 zł za osobę.

Stawki w miastach na południu Europy wyglądają podobnie. Choć tygodniowy pobyt w Chorwacji, z własnym dojazdem i bez wyżywienia, opłacić można już za 400 zł, to już na pełną usługę wydamy zdecydowanie więcej. Wakacje.pl podają, że 7 dni, wraz z przelotami, kosztować mogą 1500-1800 zł, zależnie od formy wyżywienia.

Alternatywą dla dwóch powyższych opcji są natomiast kraje egzotyczne, które szczególną popularność zyskały w czasach pandemii. Meksyk, Zanzibar czy Dominikana nadal zapraszają podróżnych, a wielu Polaków chętnie do nich wylatuje. Decydując się na to, trzeba jednak przygotować więcej pieniędzy. Tygodniowa majówka w 4-gwiazdkowym hotelu w Puerto Plata to koszt rzędu 5100 zł od osoby lub więcej.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Wakacje.pl

Podobne artykuły

Gruzja znosi restrykcje

Świat

Gruzja znów się otwiera na turystów. Są jednak warunki

Czytaj więcej >
Polska ambasada odradza podróże. Chaos w Izraelu

Świat

Chaos w Izraelu. Ambasada odradza podróże, lotnisko czasowo zamknięte, niektóre loty odwołane

Czytaj więcej >

Świat

Kim Dzong Un chce otworzyć ogromny kurort dla zagranicznych turystów. Może ruszyć już wkrótce

Czytaj więcej >
Japonia zaostrza restrykcje

Świat

Japonia zaostrza kontrole graniczne dla podróżnych z kilku krajów Europy. Na liście Polska

Czytaj więcej >
zdjęcia błyskawic

Świat

Odwrócone błyskawice widoczne są z kosmosu. Niesamowite zdjęcia

Czytaj więcej >
Wybuchł wulkan w Indonezji

Świat

Wybuchł wulkan w Indonezji. Warto wstrzymać się od zwiedzania pobliskich terenów

Czytaj więcej >