Turysci.pl
tatry

fot. Ania Radke (zdjęcie ilustracyjne)

Pogoda w Zakopanem ma się pogorszyć. Zapowiadane burze i ochłodzenie

25 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Pogoda w Zakopanem może ulec gwałtownej zmianie dzisiaj po południu. TPN przypomina, że obecnie w Tatrach panuje sezon burzowy. Turyści wybierający się na weekend w góry powinni zapoznać się z aktualną prognozą pogody.

Zakopane jest popularnym kierunkiem turystycznym podczas letnich weekendów, niestety, aura na koniec tygodnia ma ulec pogorszeniu. Tatrzański Park Narodowy apeluje o zachowanie ostrożności.

Ewakuacja hotelu w Dziwnowie

Ewakuacja turystów z hotelu w Dziwnowie. Znaleziono pocisk moździerzowy

CZYTAJ DALEJ

Pogoda w Zakopanem zmieni się po południu

Wczorajszy dzień był bardzo gorący na Podhalu - w Zakopanem zanotowano 31,3 st. C. Jest to zaledwie o 0,1 st. C mniej niż rekord miesięczny. Termometry na Kasprowym Wierchu pokazały natomiast 21 st. C. Jest to również bardzo wysoka temperatura jak na taką wysokość.

Późnym wieczorem nad Podhalem przeszły burze, które nie przyniosły jednak większych zniszczeń. Wczorajsze załamanie pogody przyniosło ochłodzenie.

- Po nocnych opadach niżej położone szlaki, są na niektórych odcinkach mokre i śliskie, a miejscami błotniste. Dużo błota zalega na szlakach odchodzących z Doliny Chochołowskiej - czytamy w dzisiejszym komunikacie turystycznym Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Termometry w Zakopanem pokazują obecnie 23 st. C. Po południu jednak zapowiadane są burze, po których zrobi się jeszcze chłodniej. W niedzielę natomiast ma być maksymalnie 19 st. C.

- Podczas burzy szczególnie niebezpieczne jest przebywanie na graniach, na szlakach wyposażonych w sztuczne ułatwienia (łańcuchy, klamry itp.) oraz w okolicy cieków wodnych - pisze na swojej stronie TPN.

Władze Parku przypominają również, aby przed wyjściem w góry sprawdzić aktualną prognozę pogody, a także zapoznać się z komunikatem turystycznym dostępnym na stronie www.tpn.pl.

Pogoda w górach może ulec gwałtownej zmianie, dlatego należy być przygotowanym na dodatkowe utrudnienia, jak: deszcz, śnieg czy silny wiatr. Niezbędne mogą okazać się kurtka przeciwdeszczowa, ciepła bluza, czapka i rękawiczki w plecaku, nawet jeżeli pogoda wydaje się słoneczna.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: 24TP, TPN

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwe

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Zbadali konie wożące turystów na Morskie Oko. Fundacja Viva: „Pracują w przeciążeniu"

Czytaj więcej >

Polska

Turyści zdewastowali szlak na Świnicy, a później utknęli w górach. Interweniowali ratownicy TOPR

Czytaj więcej >

Polska

Wypadek autobusu podczas wycieczki. Cztery osoby są ranne, 31 dzieci zabrano do szpitala

Czytaj więcej >

Polska

Turyści zostawiają zwierzęta na tatrzańskich szlakach. „Nawet nie potrafiła nam powiedzieć, skąd zabrała psiaka"

Czytaj więcej >

Polska

Remonty w Karkonoskim Parku Narodowym. „Utrudnienia potrwają około pięć dni"

Czytaj więcej >

Polska

Turyści bez przygotowania poszli na Orlą Perć. W środku nocy sprowadzało ich TOPR

Czytaj więcej >