Turysci.pl > Świat > Podróż rosyjskimi samolotami znacznie się wydłuża. Ograniczenia dają się we znaki
Weronika Dadok
Weronika Dadok 24.03.2022 22:23

Podróż rosyjskimi samolotami znacznie się wydłuża. Ograniczenia dają się we znaki

flight-g2b1ab8631 1280

W związku z zamknięciem przestrzeni powietrznej dla rosyjskich samolotów czołowa linia lotnicza została niemal całkowicie uziemiona. Restrykcje, które obowiązują na terenie Europy, Ameryki i Kanady znacznie pogarszają jakość podróży. Cierpią na tym zarówno linie lotnicze, jak i pasażerowie. Dochodzi do sytuacji, w których zwykły lot przedłuża się o wiele godzin.

Rosyjskie samoloty mają coraz większe problemy

W związku z zawieszeniem lotów czołowego przewoźnika pozostałe linie lotnicze mogą starać się sprostać zadaniu. Azur Air i Nordwind utrzymują połączenia z krajami, które nie zdecydowały się na nałożenie sankcji.

Kontynuacja powyższych połączeń między innymi do Meksyku, czy Kuby staje się mimo wszystko coraz trudniejsza. Konieczne jest podejmowanie dłuższych tras, co przekłada się na zwiększony koszt paliwa i dodatkowe międzylądowania.

Szczególnie niepokojącymi doniesieniami są te, mówiące, że obecnie podróż między Moskwą a Cancun trwa aż 28 godzin.

Lot linii Azur Air z Moskwy do Varadero na Kubie wydłużył się o 3 godziny. Wszystko w związku z tym, iż samolot musiał obrać inną niż dotychczas trasę, która omija europejską, kanadyjską i amerykańską przestrzeń powietrzną.

Źródło: podroze.onet.pl

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Tagi: Rosja Samolot