Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Najmniejsze lotnisko w Polsce z nową trasą. Jeszcze niedawno się z niego śmiano
Magda Antoł
Magda Antoł 08.06.2023 09:01

Najmniejsze lotnisko w Polsce z nową trasą. Jeszcze niedawno się z niego śmiano

Samolot LOT
Fot. Flickr/aceebee

Na jednym z polskich lotnisk pasażerowie doczekali się nowego połączenia. Jak przekazują Porty Lotnicze, jest to wyjście naprzeciw ich oczekiwaniom. To nie tylko oznacza ułatwienie w podróżowaniu, ale też szansę na rekordowe wyniki lotniska.

Od 7 czerwca pasażerowie z Zielonej Góry mogą korzystać z nowego połączenia. Będzie realizowane przez PLL LOT.

Pasażerowie z Zielonej Góry polecą do Krakowa

7 czerwca uruchomiono nowe połączenie z lotniska Zielona Góra-Babimost. Do początku października lubuscy pasażerowie po raz pierwszy będą mogli podróżować samolotem do Krakowa. Loty będzie realizował PLL LOT. Połączenie ma funkcjonować dwa razy w tygodniu. Podróże z Zielonej Góry do Krakowa będą odbywały się w środy i niedziele wieczorem. Natomiast loty powrotne zaplanowane są na poniedziałki rano i środy po południu. Cała podróż ma trwać blisko godzinę.

Nowe połączenia szansą na lepsze wyniki lotniska

Jak podają Porty Lotnicze coraz szerszy wybór połączeń jest szansą na rekordowe wyniki dla lotniska Zielona Góra-Babimost. W maju odprawiono 3442 pasażerów, co jest wynikiem niemal dwa razy większym niż w przedpandemicznym 2019 r., kiedy to odprawiono 1697 pasażerów. Jednocześnie został pobity wynik z kwietnia, czyli 2779 odprawionych osób. Od początku roku z lotniska w Zielonej Górze skorzystało niemal 16 tys. pasażerów. Dla porównania w 2019 r. taki próg udało się osiągnąć dopiero pod koniec sezonu letniego w październiku.

Jakie połączenia są oferowane dla pasażerów w Zielonej Górze?

W tegorocznym letnim sezonie PLL LOT realizuje też połączenia rozkładowe z Zielonej Góry do Warszawy i Gdańska. Już 11 czerwca planowany jest start rejsów do Zadaru, który będą się odbywały do połowy września, raz w tygodniu. Lotnisko Zielona Góra-Babimost realizuje nie tylko loty rozkładowe, ale też czarterowe do Turcji i Egiptu, które oferują biura podróży ITAKA, TUI oraz Coral Travel.

Źródło: Polskie Porty Lotnicze