Turysci.pl > Na topie > Awantura na pokładzie pierwszego czarteru z Radomia. Pasażerowie na “czarnej liście”
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 07.06.2023 13:02

Awantura na pokładzie pierwszego czarteru z Radomia. Pasażerowie na “czarnej liście”

Lotnisko w Radomiu
fot. Wojciech OlkusnikEast News

To nie był udany lot dla pasażerów pierwszego czarterowego rejsu z nowo otwartego lotniska w Radomiu. Na pokładzie samolotu doszło do bójki, która zakończyła się interwencją tureckich służb. 

W sobotę 3 czerwca odbył się pierwszy czarterowy rejs z lotniska w Radomiu. Jak się okazuje, pasażerowie będą mieli co wspominać. 

Pierwszy czarterowy lot

Inauguracyjnym czarterowym lotem z portu w Radomiu był rejs Polskich Linii Lotniczych LOT do Antalyi. 3 czerwca w sobotę klienci biura podróży Coral Travel wsiedli na pokład Boeinga 737 MAX z myślą o zbliżającym się urlopie.

Jak podaje Szymon Jadczak z Wirtualnej polski, w samolocie doszło do bójki. Jeden z pasażerów miał zostać pobity podczas opuszczania pokładu. 

Awantura na pokładzie

Rzeczniczka PPL Anna Dermont w rozmowie z Wirtualną Polską potwierdziła doniesienia o incydencie na pokładzie. "Pasażerowie, którzy podczas lotu nadużyli alkoholu i zachowywali się wulgarnie, zostali wpisani na tzw. czarną listę. Oznacza to, że naszymi liniami nie będą mogli udać się ani w podróż powrotną z Antalyi, ani w żadną inną w przyszłości" - czytamy wypowiedź biura prasowego PLL LOT na portalu money.pl. 

Dziennikarze donoszą, że przed wylotem Straż Ochrony Lotniska ani Straż Graniczna nie miały powodów do interwencji.

Lotnisko w Radomiu się rozkręca?

Pod koniec maja informowaliśmy o wynikach za pierwszy miesiąc funkcjonowania lotniska w Radomiu. Przez pierwsze cztery tygodnie obsłużono ok. 7,5 tys. pasażerów. Wynik ten ma się polepszyć dzięki lotom czarterowym, które wystartowały w czerwcu. 


Za: money.pl