Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Polska > Lotnisko w Radomiu pochwaliło się wynikami. Po miesiącu jest szansa na "rekord"
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 26.05.2023 15:25

Lotnisko w Radomiu pochwaliło się wynikami. Po miesiącu jest szansa na "rekord"

Lotnisko w Radomiu
Wojciech Olkusnik/East News

27 maja w sobotę minie miesiąc od oficjalnego rozpoczęcia działalności lotniska w Radomiu. Szacuje się, że ten port lotniczy rocznie będzie obsługiwał ok. 3 mln pasażerów. Na razie jednak obsługuje zaledwie dwie trasy. 

Portal Fly4free.pl ustalił na podstawie danych z PPL, ilu pasażerów udało się obsłużyć na lotnisku Warszawa-Radom w ciągu pierwszego miesiąca działalności. 

Lotnisko w Radomiu obsługuje dwie trasy

Obecnie z Radomia można polecieć jedynie do Paryża i Rzymu na pokładzie Polskich Linii Lotniczych LOT. Ma się to wkrótce zmienić. W czerwcu mają zostać uruchomione trasy do Antalyi (czarter), Warny, Tirany oraz Prewezy. 

Obecnie linie lotnicze testują popularność lotniska w Radomiu. Prawdopodobnie niebawem usłyszymy o kolejnych trasach z tego portu lotniczego. 

Wyniki lotniska w Radomiu po pierwszym miesiącu działalności

Do czwartku 25 maja lotnisko obsłużyło łącznie 7257 osób. Dzięki nadchodzącym nowym trasom liczba ta się może szybko zwiększyć. Dodajmy, że w całym 2016 r. z portu w Radomiu skorzystało zaledwie 9713 pasażerów, więc niebawem jest szansa na “rekord”. 

W pierwszym tygodniu działalności lotniska w Radomiu, z usług tego portu lotniczego skorzystało 1729 pasażerów. 

Wizz Air poleci z Radomia?

Przypomnijmy, że w niedawnej rozmowie portalu Fly4free.pl z Evelyn Jeckel, dyrektor ds. siatki połączeń linii Wizz Air wyznała, że lotnisko w Radomiu może być uzupełnieniem oferty tej linii lotniczej z Polski. - To lotnisko nie jest przetestowane, jest kompletnie nowe, a to oznacza, że polecimy tam, ale jeśli spełnione będą odpowiednie warunki finansowe - powiedziała. 

Dyrektor Wizz Air zdradziła potencjalne kierunki węgierskiej linii lotniczej z Radomia. - Wydaje mi się, że w pierwszej kolejności mogłyby to być trasy VFR [visiting friends and relatives – red.], czyli kierunki emigracyjne, ale zawsze wszystko zależy od popytu - dodała Evelyn Jeckel.