Turysci.pl
Jak będą wyglądały wakacje Polaków

zdjęcie poglądowe/fot. flickr.com/Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Poland/CC BY-NC 2.0/https://creativecommons.org/licenses/by-nc/2.0/

Müller: wakacje będą możliwe, jeśli będziemy przestrzegać obostrzeń i będą szczepienia

6 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Jak będą wyglądały tegoroczne wakacje? Rzecznik rządu stwierdził, że „w jakimiś zakresie będą mogły być realizowane", o ile spełnione zostaną dwa warunki. Po pierwsze kluczowe jest sprawne kontynuowanie programu szczepień. Druga kwestia to poprawa sytuacji epidemicznej, co osiągnąć można dzięki przestrzeganiu obostrzeń.

  • Piotr Müller twierdzi, że tegoroczne wakacje mogą się udać, jednak społeczeństwo musi się zmobilizować

  • Akcja szczepienia Polaków musi nadal przebiegać sprawnie, a ludzie powinni dostosować się do obostrzeń

  • Jeśli te dwa elementy zostaną spełnione, to sytuacja pandemiczna się polepszy, co przełożyć się może na udane urlopy

Piotr Müller we wtorek stwierdził, że wakacje będą możliwe, jeśli Polacy będą przestrzegać obostrzeń, a program szczepień nadal będzie trwał. To z pewnością dobra wiadomość dla turystów, choć nie wiadomo, co dokładnie polityk miał na myśli, stwierdzając, że letni odpoczynek będzie możliwy „w jakiejś formie".

Jak będą wyglądały wakacje 2021?

Branża turystyczna od dawna dopytuje, jak będą wyglądały wakacje w tym roku. Ostatnie letnie miesiące upłynęły pod znakiem obostrzeń oraz wyjazdów, które w znacznej mierze skupione były w granicach naszego kraju. Czy i tym razem będzie podobnie?

wilki widziane w okolicy Lubania

Wataha wilków widziana blisko szlaku turystycznego. Apel o ostrożność

CZYTAJ DALEJ

Piotr Müller zapytany, czy w tym roku turyści będą mogli cieszyć się latem, stwierdził, że w maju oraz czerwcu ubiegłego roku liczba zakażeń spadała. Pozytywny jest również dynamiczny rozwój programu szczepień. W połączeniu z przestrzeganiem zasad sanitarnych, czynniki te jego zdaniem sprawić mogą, że tegoroczne wakacje zostaną zrealizowane.

Podkreślił jednak, że nie są to żadne deklaracje i nikt nie jest w stanie potwierdzić, że urlopy odbędą się w pełnej swobodzie, tak jak miało to wyglądało 2 lata temu.

Trzeba jednak zaznaczyć, że wiele zależy nie tylko od polskiego rządu, ale też od innych krajów. Każde państwo bowiem samo ustala obostrzenia dla podróżnych, zagraniczne wyjazdy mogą więc przybrać niespodziewany obrót.

Sytuację turystów przemieszczających się po Unii Europejskiej ma poprawić wprowadzenie paszportu szczepionkowego. Wielu Polaków nie przyjęło jednak jeszcze preparatu i z niepokojem patrzy na kalendarz szczepień.

Polacy już zaczęli planować wakacje

Mimo wielu niejasności i braku jasnych zasad pandemicznych na wakacje, Polacy już rozpoczęli planowanie swoich urlopów. Jak wynika z danych przekazanych przez serwis Nocowanie.pl, aż 9 na 10 miejscowości, w których turyści najczęściej rezerwują urlopy, znajduje się nad morzem.

Wśród najchętniej wybieranych miejsc znalazło się Sarbinowo oraz Łeba, a jedynym miejscem, które nie jest na północy naszego kraju, jest Zakopane. Ponad 48 proc. badanych przyznało też, że nie zamierza spędzić lata w domu i będzie rezerwowało lub już ma wykupiony nocleg poza miejscem zamieszkania.

Blisko 62 proc. Polaków deklaruje, że pozostanie w Polsce i cieszyć się będzie urokami naszego kraju. Eksperci wskazują, że w większości przypadków decyzje te nie mają związku z finansami i kryzysem gospodarczym, a raczej motywowane są zagrożeniem pandemicznym.

Obawiamy się nie tylko różnorodnych przepisów granicznych i obostrzeń, ale również zachorowania w obcym kraju. Ubezpieczyciele z kolei polecają przed każdą wycieczką wykupić dodatkową ochronę, dzięki której w przypadku choroby nie zapłacimy za ewentualne leczenie, ale ochroni nas też przed utratą pieniędzy, jeśli przez koronawirusa nasz urlop nie dojdzie do skutku.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Gazeta.pl

Podobne artykuły

hotel Elbląg przechodzi do Focus Hotels

Polska

Grupa Focus Hotels wydzierżawiła 4-gwiazdkowy hotel Elbląg

Czytaj więcej >

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >

Polska

Kontrole na południowej granicy Polski. Ponad 14,5 tys. osób bez wymaganych testów

Czytaj więcej >

Polska

Ryanair i WizzAir przesuwają loty z Krakowa. Lotnisko chce już rozpocząć sezon letni

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >