Turysci.pl
giewont

fot. aktualnewarunki.pl

Piorun uderzył w krzyż na Giewoncie. Zdjęcie jest hitem sieci

6 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Zdjęcie, na którym piorun uderza w krzyż na Giewoncie robi ogromne wrażenie. Zdjęcie wykonane zostało z Zakopanego, z bezpiecznej odległości. Opublikował je fanpage Aktualne warunki w górach.

Giewont jest jednym z najsłynniejszych szczytów w Tatrach, jednak podczas burzy należy go omijać szerokim łukiem. Turyście udało się uchwycić, jak piorun uderza w krzyż znajdujący się na szczycie.

Piorun uderzył w krzyż na Giewoncie

Wczoraj po południu nad Tatrami przeszła burza, która spowodowała szkody w całym województwie małopolskim.

Załamanie pogody i wyładowania atmosferyczne były zapowiadane na sobotę już od kilku dni. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało wczoraj wiadomości SMS do osób przebywających w Tatrach

Turyście udało się zrobić wyjątkowe zdjęcie, na którym widać jak piorun uderza w krzyż na Giewoncie. Zostało ono wykonane z bezpiecznej odległości z restauracji „U Wnuka” w Zakopanem i opublikowane na Facebooku Aktualne warunki w górach.

Nie żyje mężczyzna. Śmierć na plaży w Kołobrzegu

Kołobrzeg. Nie żyje mężczyzna, którego z wody wyciągali spacerowicze

CZYTAJ DALEJ

Metalowy krzyż na Giewoncie często przyciąga wyładowania atmosferyczne, dlatego przebywanie na szczycie podczas burzy jest niebezpieczne i zagraża życiu. Podobnie zresztą jak wędrowanie szlakami, które są uzbrojone w łańcuchy pomocnicze.

Pogoda w górach może zmienić się niespodziewanie, a burze w tym miejscu potrafią być naprawdę niebezpieczne. Zwłaszcza wiosną i latem w Tatrach rażenia piorunem są jedną z głównych przyczyn śmiertelnych wypadków.

Chmury burzowej w Tatrach często nie widać, ponieważ zasłaniają ją szczyty. Czasami dopiero po wejściu na szczyt widać, co znajduje się z drugiej strony. W takim przypadku należy natychmiast zawrócić i udać się w bezpieczne miejsce.

W sierpniu 2019 r. przydarzył się tragiczny wypadek, w którym grupa turystów znajdująca się na Giewoncie została rażona piorunem. Zginęły wówczas cztery osoby, w tym dwoje dzieci.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet, aktualnewarunki.pl

Podobne artykuły

PKP uruchamia nowy rozkład jazdy

Polska

Od niedzieli zmiana kolejowego rozkładu jazdy. Ruszają wakacyjne połączenia

Czytaj więcej >
Pogoda na wakacje 2021

Polska

Jaka będzie pogoda w Polsce na wakacje? „Urlopowicze będą zadowoleni z krajowych kierunków"

Czytaj więcej >

Polska

Tatrzańskie szlaki niebezpieczne po wczorajszych deszczach. TPN ostrzega

Czytaj więcej >
Skarb ukryty w Polsce

Polska

Ogromny skarb może być ukryty w Polsce. Prawdziwe złoto, niesamowite

Czytaj więcej >

Polska

Adwokatka radzi, co robić, gdy na plaży ktoś jest za głośno

Czytaj więcej >
Nie żyje polska podróżniczka

Polska

Nie żyje Krystyna Chojnowska-Liskiewicz. Legenda polskiego żeglarstwa

Czytaj więcej >