Turysci.pl
pilot zasłabł w kokpicie

fot. pixabay.com/StockSnap/zdjęcie poglądowe

Pilot zasłabł w samolocie. Awaryjne lądowanie w Rosji

20 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Pilot Boeinga 787-8 linii lotniczej All Nippon Airways, zasłabł podczas lotu z Paryża do Tokio. Do niebezpiecznej sytuacji doszło nad Rosją. Pierwszy oficer musiał działać błyskawicznie - powiadomił o zagrożeniu i przystąpił do lądowania awaryjnego.

  • Pilot miał objawy mogące świadczyć o udarze

  • Pierwszy oficer podjął decyzję o awaryjnym lądowaniu w Rosji na lotnisku w Nowosybirsku

  • Poszkodowany został przetransportowany do szpitala

Samolot japońskich linii All Nippon Airways miał lecieć do Tokio z Paryża, jednak bardzo szybko okazało się, że pilot ma problemy zdrowotne. Pierwszy oficer zauważył zagrożenie, powiadomił o sytuacji kontrolę lotów, a następnie przeprowadził lądowanie awaryjne w Rosji.

Pilot zasłabł podczas lotu

Do zdarzenia doszło w poniedziałek podczas lotu NG216. Dreamliner wystartował z lotniska Charles'a de Gaulle'a, ale szybko okazało się, że nie wszystko idzie zgodnie z planem.

Minister Zdrowia o kolejności otwierania branż

MZ o kolejności otwierania branż po lockdownie. Hotele daleko z tyłu

CZYTAJ DALEJ

660 km na północny wschód od Nowosybirska, pilot poinformował pierwszego oficera, że dzieje się coś złego. Odczuwał silny ból głowy, a na jego twarzy współpracownik dostrzegł charakterystyczną asymetrię.

Oficer zawiadomił kontrolę lotów o możliwym udarze pilota. Samolot ostatecznie zawrócono na lotnisko w Nowosybirsku. Około godziny 10:00 czasu lokalnego maszyna dotknęła bezpiecznie ziemi.

Na miejscu w pełnej gotowości czekały już służby ratunkowe. Poszkodowanego przetransportowano w asyście medyków do pobliskiego szpitala. Na razie nie wiadomo, jaki jest stan jego zdrowia. Japoński samolot po postoju w Rosji, który trwał całą dobę, wyruszył w dalszą drogę.

Gdy pilot umrze w czasie lotu

Tragedie w czasie lotu z udziałem członków załogi nie zdarzają się zbyt często, co nie znaczy jednak, że są niemożliwe. Do tak tragicznej sytuacji doszło np. pod koniec listopada 2019 roku.

W trakcie rejsu z Moskwy do Anapy nagle zasłabł, a następnie zmarł drugi pilot. Zgodnie z komunikatem agencji prasowej TASS, miał on najpierw po prostu źle się poczuć. Kapitan w tej sytuacji poprosił o zgodę na awaryjne lądowanie, jednak zanim do niego doszło, mężczyzna zmarł.

Sytuacja ta bez wątpienia była dramatyczna, a wyjaśnianiem okoliczności zdarzenia zajęły się Komitet Śledczy Rosji i komisja ds. wypadków lotniczych. W mediach pojawiły się sugestie, że pilot dostał ataku serca.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Radio ZET

Patryk Korzec

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

Martwy żółw w zatoce Guanabara w Rio de Janeiro. Wokół szyi miał plastikową torbę

Czytaj więcej >

Świat

Abu Zabi łagodzi przepisy wjazdowe. Zaszczepieni nie będą musieli odbyć kwarantanny

Czytaj więcej >

Świat

Polscy turyści trzy razy częściej wybierali Turcję

Czytaj więcej >

Świat

Burza tropikalna uderzyła w USA. Odwołane loty, setki tysięcy osób bez prądu

Czytaj więcej >

Świat

Trzy cyklony w Ameryce Północnej. Grace uderzyła w Tulum, nad Nowy Jork zbliża się Henri

Czytaj więcej >

Świat

Qantas wpuści na pokład swoich samolotów tylko podróżnych z certyfikatem szczepienia

Czytaj więcej >