Turysci.pl
pilot pobił się ze stewartem

Fot. pixabay.com/12019

Awantura na pokładzie chińskiego samolotu. Pilot pobił się ze stewardem

8 Marca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Pilot pobił się ze stewartem na pokładzie chińskiego samolotu. Jak przekazują media, jeden z mężczyzn stracił zęby, a drugi ma złamaną rękę. Powodem kłótni miało być rzekome zaniedbywanie obowiązków członka załogi, który nie zwrócił uwagi pasażerowi czekającemu w kolejce do toalety. Uczestnicy awantury zostali zawieszeni przez swojego pracodawcę.

  • Do awantury na pokładzie samolotu linii Donghai Airlines miało dojść na 50 minut przed lądowaniem na lotnisku w Xi'an

  • Pilot miał zirytować się tym, że pasażer czekał w kolejce do toalety, stojąc pod drzwiami, a stewart nie dopilnował, by siedział na swoim miejscu

  • Linia lotnicza zawiesiła obu mężczyzn. Kapitan lotu miał w wyniku bójki rzekomo stracić zęby, a członek załogi skończyć ze złamaną ręką

Pilot samolotu linii Donghai Airlines opuścił kokpit, by udać się do toalety znajdującej się w pierwszej klasie. W drodze minął pasażera, który miał taki sam plan. Poradził mu, by zaczekał na swoim miejscu. Nie spodziewał się, że wracając, podróżny nadal będzie stał w tym samym miejscu.

Incydent na pokładzie samolotu. Pilot pobił się ze stewartem

chiny chcą wprowadzić paszporty szczepionkowe

Chiny wprowadzają „paszporty szczepionkowe". Mają uprawniać do podróży międynarodowych

CZYTAJ DALEJ

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO

Samolot leciał z Nantong do Xi'an, a 50 minut przed planowanym lądowaniem, na pokładzie doszło do skandalicznych scen. Gdy pilot opuścił toaletę i zobaczył tego samego podróżnego, czekającego na korytarzu, winą za jego zachowanie obarczyć miał stewarta.

Jak podają chińskie media, zarzucił członkowi załogi zaniedbywanie swoich obowiązków. Jego zdaniem świadomie zaniedbał procedury bezpieczeństwa, doprowadzając do potencjalnego zagrożenia na pokładzie, nie odprowadzając niecierpliwego pasażera na miejsce.

Jak podaje South Cina Mornign Post, doszło do kłótni, a następnie bójki między mężczyznami. Rzekomo relacje w mediach społecznościowych wskazywały, że to pilot był jej inicjatorem.

Na skutek starcia kapitan lotu DZ6297 Donghai Airlines miał stracić przedni ząb (lub zęby - zależnie od źródeł), natomiast stewart skończył ze złamaną ręką.

Przewoźnik w niedzielę po południu wydał oficjalne oświadczenie w sprawie incydentu. Czytamy w nim, że zarówno pilot, jak i stewart, zostali zawieszeni w pełnieniu obowiązków pracowniczych, co jest oficjalnym potwierdzeniem wystąpienia zdarzenia.

Firma nie pozostaje obojętna na doniesienia o kłótni członków załogi podczas lotu i przeprowadziła ścisłą weryfikację wewnętrzną. Wspomniani pracownicy zostali zawieszeni w pracy, aby zapewnić bezpieczeństwo lotów – czytamy w oświadczeniu.

Chińska linia lotnicza zobligowała się w publikacji przeprowadzić „ogólną korektę zasad bezpieczeństwa" po tym kontrowersyjnym zdarzeniu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: South China Morning Post

Podobne artykuły

Gruzja znosi restrykcje

Świat

Gruzja znów się otwiera na turystów. Są jednak warunki

Czytaj więcej >
Polska ambasada odradza podróże. Chaos w Izraelu

Świat

Chaos w Izraelu. Ambasada odradza podróże, lotnisko czasowo zamknięte, niektóre loty odwołane

Czytaj więcej >

Świat

Kim Dzong Un chce otworzyć ogromny kurort dla zagranicznych turystów. Może ruszyć już wkrótce

Czytaj więcej >
Japonia zaostrza restrykcje

Świat

Japonia zaostrza kontrole graniczne dla podróżnych z kilku krajów Europy. Na liście Polska

Czytaj więcej >
zdjęcia błyskawic

Świat

Odwrócone błyskawice widoczne są z kosmosu. Niesamowite zdjęcia

Czytaj więcej >
Wybuchł wulkan w Indonezji

Świat

Wybuchł wulkan w Indonezji. Warto wstrzymać się od zwiedzania pobliskich terenów

Czytaj więcej >