Turysci.pl
mazury

zdjęcie ilustracyjne: Wikimedia Commons/ markoz66/ CC BY-SA 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

Pięcioletnia dziewczynka zraniona przez śrubę żaglówki podczas wakacji na Mazurach

17 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Podczas wakacji na Mazurach pięcioletnia dziewczynka zsunęła się z materaca do wody i została zraniona śrubą silnika jachtu. W wyniku zdarzenia złamała nogę. Za sterami zasiadał jej ojciec.

  • Dziewczynka płynęła na materacu ciągniętym przez jacht

  • W pewnym momencie zsunęła się do wody

  • Ojciec przyciągnął ją do łodzi, gdzie dziewczynka została zraniona śrubą

Pięcioletnie dziecko odpoczywało na materacu holowanym przez żaglówkę podczas wakacji na Mazurach. W pewnym momencie spadła do wody i zraniła się śrubą silnika jachtu prowadzonego przez ojca.

Wypadek na Mazurach

Do wypadku doszło w niedzielę w okolicach miejscowości Piaski na jeziorze Bełdany - poinformowała piska policja.

45-letni mężczyzna holował swoją pięcioletnią córkę, znajdującą się na materacu, jachtem żaglowym wyposażonym w silnik. Łódka w tym czasie płynęła na biegu jałowym.

Policja przekazała, że pięciolatka podczas zdarzenia miała na sobie kamizelkę ratunkową. W pewnym momencie dziewczynka spadła z materaca do wody.

Mężczyzna przyciągnął znajdującą się w wodzie córeczkę do łodzi. Gdy znalazła się w pobliżu śruby, ojciec przypadkiem złapał za manetkę, zwiększając przy tym obroty silnika. Dziecko zostało zranione śrubą silnika.

Pięciolatka złamała nogę o śrubę jachtu

Dziewczynka została wciągnięta przez ojca do łodzi. Mężczyzna powiadomił służby ratunkowe, a następnie spłynął do portu, gdzie ratownicy MOPR udzielili pierwszej pomocy pięciolatce.

Pięciolatka została następnie przetransportowana do szpitala w Olsztynie przez śmigłowiec LPR. Lekarze przekazali, że dziewczynka w wyniku zdarzenia doznała otwartego złamania nogi.

Śledztwo policji wykazało, że ojciec dziecka był trzeźwy podczas wypadku. Na pokładzie żaglówki znajdowała się również babcia pięciolatki, która również nie wykryto alkoholu w organizmie.

- Apelujemy do wszystkich wypoczywających na wodzie, by kierowali się rozwagą i odpowiedzialnością - powiedział Polsat News asp. sztab. Piotr Jabłoński. - Niewinna zabawa może skończyć się źle.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Polsat News

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >

Polska

Kolejny poważny wypadek w Tatrach. Turysta zsunął się 300 m z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Skandal podczas lotu z Polski. Steward pił alkohol na pokładzie samolotu

Czytaj więcej >

Polska

Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

Czytaj więcej >

Polska

Kolizja samolotów na lotnisku Chopina. Wiadomo, ile wyniesie opóźnienie

Czytaj więcej >