Turysci.pl
Pogorszenie pogody na Bałtyku

screen/webcamera.pl

Ostrzeżenia przed sztormem na Bałtyku. Wiatr może stanowić zagrożenie w nadmorskich miejscowościach

2 Maja 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

W czasie majówki nad morzem przebywa wielu turystów, a IMGW alarmuje przed pogarszającą się sytuacją pogodową. W niedzielę wydano ostrzeżenia drugiego stopnia dla całego województwa pomorskiego. Może dojść do sztormu, a silny wiatr stanowić może zagrożenie dla osób przebywających w nadmorskich miejscowościach.

  • IMGW wydało ostrzeżenia 2. stopnia dla województwa pomorskiego

  • Przewidywana prędkość wiatru to nawet 9 stopni w skali Beauforta

  • Ostrzeżenie oznacza, że dojść może do niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. Mogą one wywołać straty materialne oraz zagrażać ludziom

Pogoda nad morzem nie sprzyja turystycznym wypadom, choć na majówkę na północ Polski wybrało się wielu urlopowiczów. W niedzielę IMGW wystosowało ostrzeżenia drugiego stopnia przed możliwymi sztormami na Bałtyku. Stan morza dojść może do skali Douglasa, a wysokość fal sięgnąć może nawet do 4 metrów.

Zła pogoda nad morzem. IMGW ostrzega przed sztormem

Ostrzeżenie obowiązuje od niedzieli do 3 maja do godziny 1:00 w nocy. Jednocześnie eksperci podkreślają, że sytuacja ta trwać może o wiele dłużej i trzeba na bieżąco śledzić komunikaty służb.

Wiatr we wschodniej części strefy brzegowej osiągnąć może prędkość nawet do 87 kilometrów na godzinę, czyli 8-9 w skali Beauforta. Przewiduje się sztorm oraz wicher, ale przerodzić się mogą one w silny sztorm.

Zdewastowali samochód turystów

Zdewastowano samochód turystów w Zakopanem. Apelują do innych urlopowiczów o ostrożność

CZYTAJ DALEJ

Jak podkreśla Polsat News, wiatr może być tak silny, że możliwe jest łamanie gałęzi drzew oraz porywanie luźno stojących przedmiotów. Z tego powodu ostrzeżenie to jest szczególnie ważne, bo obecnie na Pomorzu przebywają dziesiątki turystów.

Przy niesprzyjających warunkach, spacery plażami i promenadami są niewskazane. Może dojść do wypadków, a samo ostrzeżenie IMGW zawiera możliwość występowania zjawisk meteorologicznych, które zagrażać mogą nawet życiu i zdrowiu ludzi. Niewykluczone są też straty materialne, wywołane np. spadaniem gałęzi na samochody. Silne fale widać m.in. na kamerach online, z których skorzystać można na stronie webcamera.pl.

Pogoda nad Bałtykiem. Ostrzeżenia IMGW

Pogoda nad Bałtykiem. Ostrzeżenia IMGW przed sztormem/screen/webcamera.pl

Tłumy turystów wypoczywają nad morzem w czasie majówki

Od wczoraj w nadmorskich miejscowościach wypoczywa wielu turystów z całej Polski. Choć hotele pozostają oficjalnie zamknięte, to nie brakuje podróżnych, którzy spędzają urlopy „u cioci".

Nagrania promenad i molo, pełne ludzi, od wczoraj pojawiają się w mediach. Choć dzisiaj - z powodu pogody - zwiedzających jest mniej, nadal trzeba pamiętać zarówno o przestrzeganiu obostrzeń pandemicznych, jak i zasad bezpieczeństwa, związanych z silnie wiejącym wiatrem.

Tłumy, które w Sobotę odwiedziły Sopot, oglądać można m.in. na profilu Nasze Pomorze na YouTube. Jak widać, Polacy chętnie korzystają z dni wolnych, a jak deklarują media, sytuacja podobnie wczoraj wyglądała w niemalże każdej, turystycznej miejscowości.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Polsat News

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >