Turysci.pl > Polska > Ostatnie epizody śniegu w Tatrach. IMGW: „Potem już śniegu się nie spodziewamy"
Ania Radke
Ania Radke 24.03.2022 22:16

Ostatnie epizody śniegu w Tatrach. IMGW: „Potem już śniegu się nie spodziewamy"

pogoda
fot. Pixabay/ Robfoto

Pogoda w Tatrach jeszcze przez najbliższe dni będzie zimowa, jednak później na długi czas będzie można pożegnać się ze śniegiem. Jak przekazała PAP synoptyk IMGW Ewa Karpińska, będą to ostatnie śniegowe epizody.

Pogoda na południu kraju ostatnio nie rozpieszcza - niedawno pisaliśmy o grudniowej pogodzie na Kasprowym Wierchu. Pojawia się jednak promyk nadziei w prognozach Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Zimowa pogoda w Tatrach do wtorku

- W poniedziałek spodziewamy się opadów śniegu w wysokich partiach Tatr - powyżej 1,5 tysiąca metrów - mówiła Ewa Karpińska z IMGW. W niedzielę spadło tam ok. 5 cm.

Meteorolodzy zapowiadają, że w poniedziałek w ciągu dnia może dopadać kolejne 5 cm, a wysoko w górach spodziewane są burze oraz porywisty wiatr do 60 km/h.

Opady śniegu na wysokości powyżej 2 tysięcy metrów prognozowane są również z poniedziałku na wtorek. Będą one raczej słabe, przyrost pokrywy śnieżnej wyniesie od 1 do 2 cm.

- Potem już śniegu się nie spodziewamy. To taki ostatni epizod śniegowy - mówiła w rozmowie z PAP Ewa Karpińska.

Na przeważającym obszarze kraju dość pogodnie

IMGW przekazał również, że w poniedziałek na przeważającym obszarze kraju ma być dość pogodnie, jedynie na południu i południowym wschodzie, czyli na południu Lubelszczyzny, w woj. świętokrzyskim, podkarpackim i małopolskim spodziewane są więcej chmur i przelotny deszcz. Opady mają być jednak słabe.

Poranek ma być jednak rześki - w centrum Polski prognozowane jest ok. 5 stopni Celsjusza, nad morzem ok. 7 stopni, a na południowym wschodzie - 10.

Temperatura będzie jednak wzrastać w ciągu dnia. Na wschodzie i południu kraju osiągnie maksymalną wartość 15 stopni, ok. 18 - w centrum i ok. 20 - na zachodzie.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: RMF24

Tagi: Góry Zakopane