Turysci.pl
poznan-3494319 1280

fot. Pixabay/ Peenstra

Ostatnie chwile na wycieczki przy letniej pogodzie. IMGW zapowiada ochłodzenie od niedzieli

10 Września 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Pogoda już od niedzieli zacznie być bardziej jesienna, dlatego turyści mają ostatnie chwile, żeby skorzystać ze słońca. Pod koniec weekendu zacznie się ochładzać, a miejsce panującego wyżu zajmie chłodny niż z zachodu.

W Polsce spodziewać się możemy ostatnich dni słonecznej pogody, którą można wykorzystać na wycieczkę po kraju. Niestety, już w sobotę w górach zacznie się ochładzać, a w niedzielę termometry pokażą tylko 17 stopni.

split-1585463 1280

Chorwacja w czerwonej strefie ECDC. Apel polskiej ambasady do turystów

CZYTAJ DALEJ

Ostatnie dni słonecznej pogody

Piątek będzie ciepły i w większości kraju bezchmurny. Niestety, na terenie województw zachodniopomorskiego, pomorskiego, dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego po południu pojawią się chmury.

Możliwe również przelotne opady deszczu, a na krańcach zachodnich wieczorem mogą przejść nawet burze, podczas których wiatr w porywach osiągnie prędkość nawet do około 60 - 70 km/h. Ciśnienie będzie spadać.

Najcieplej będzie na zachodzie kraju. Temperatura osiągnie tam 25-27 st., a miejscami nawet 28 stopni Celsjusza. Na wschodzie termometry pokażą od 23 st. do maksymalnie 26 st. C.

Turyści, którzy wybierają się na weekend w góry muszą liczyć się z chłodniejszą aurą - około 22 stopni, wysoko w Beskidach od 15 do 18 st. C, na szczytach Bieszczadów i Beskidu Niskiego od 9 do 11 st., a na szczytach Tatr tylko 11 stopni C.

Ciepło będzie również w sobotę, jednak popada na zachodzie kraju. Termometry pokażą od 23-24 stopni do 27 st., a w centrum nawet do 28 stopni Celsjusza. Chłodniej znów w rejonach podgórskich, gdzie temperatura wyniesie 22 st. C.

Na wschodzie początkowo będzie bezchmurnie, ale po południu może przelotnie padać. Spodziewane są również burze z porywami wiatru od 60 do 75 km/h. Ciśnienie wciąż będzie spadać. IMGW prognozuje jednak, że w sobotę ma nie padać na terenie województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego.

Niedziela przyniesie ochłodzenie

Termometry w niedzielę pokażą maksymalnie od około 23 st. C na zachodzie do 25 stopni Celsjusza na wschodzie kraju. Najchłodniej będzie nad morzem, gdzie temperatura wyniesie 17-18 stopni i w rejonach podgórskich, gdzie prognozowane są 22 stopnie.

Przelotne opady deszczu mogą wystąpić w całym kraju, a lokalnie burze, nawet z gradem. Synoptycy ostrzegają, że podczas burz spadnie nawet do 20 litrów wody na mkw., a porywy wiatru osiągną do 70 km/h.

Według informacji portalu TwojaPogoda.pl, słoneczna, sucha i bardzo ciepła aura dobiega końca, ponieważ wyż odsuwa się, a jego miejsce niebawem zajmie mokry, wietrzny i chłodny niż z zachodu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Jak dobrze znasz polskie miasta? Tylko nieliczni odpowiedzą na 6 pytanie

Pytanie 1 z 7

Na ratuszu którego miasta możemy zobaczyć koziołki?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet, Politico

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwe

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Zbadali konie wożące turystów na Morskie Oko. Fundacja Viva: „Pracują w przeciążeniu"

Czytaj więcej >

Polska

Turyści zdewastowali szlak na Świnicy, a później utknęli w górach. Interweniowali ratownicy TOPR

Czytaj więcej >

Polska

Wypadek autobusu podczas wycieczki. Cztery osoby są ranne, 31 dzieci zabrano do szpitala

Czytaj więcej >

Polska

Turyści zostawiają zwierzęta na tatrzańskich szlakach. „Nawet nie potrafiła nam powiedzieć, skąd zabrała psiaka"

Czytaj więcej >

Polska

Remonty w Karkonoskim Parku Narodowym. „Utrudnienia potrwają około pięć dni"

Czytaj więcej >

Polska

Turyści bez przygotowania poszli na Orlą Perć. W środku nocy sprowadzało ich TOPR

Czytaj więcej >