Turysci.pl
Kołobrzeg wprowadza opłatę za wejście na molo

fot. pixabay.com/adnovak

Od 15 czerwca wraca opłata za wstęp na molo w Kołobrzegu

30 Marca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Kołobrzeg zamierza wprowadzić opłaty za wejście na molo. Ostatni raz obowiązywały 6 lat temu, a w tym sezonie mają zacząć funkcjonować od 15 czerwca. Decyzja została podjęta, regulamin jednak nadal jest w przygotowaniu. Mówi się o biletach kosztujących 5 zł, na których miasto zarobi ok. 100 tys. zł w czasie pandemii.

  • Kołobrzeg wprowadza bilety za wejście na molo

  • Turyści będą musieli zapłacić 5 zł, chyba że uiszczą opłatę środowiskową

  • Z obowiązku kupna wejściówki zwolnieni będą mieszkańcy miasta

Kołobrzeg po 6 latach znów wprowadza płatne wejściówki na molo. Zwykle obowiązywały one już od początku maja, ale w tym roku wyjątkowo będą sprzedawane od 15 czerwca.

Kołobrzeg wprowadza bilety na molo

Jak informuje portal kolobrzeg.naszemiasto.pl, prezydent miasta, Anna Mieczkowska, zatwierdziła już wprowadzenie opłaty. Przez ostatnie 6 lat jej nie było dzięki projektowi Porozumienia dla Kołobrzegu.

W 2014 roku bezpłatne toalety oraz darmowe wejście na molo zostały przegłosowane przez Radę Miasta. Choć na wejściu turyści będą w tym roku musieli uiścić opłatę, to toalety nadal mają pozostać otwarte.

Hiszpania zmienia przepisy ws. noszenia maseczek

Hiszpania zmienia przepisy. Maseczki obowiązkowe wszędzie, nawet na plaży

CZYTAJ DALEJ

Miasto przewiduje, że w czasie pandemii na nowej opłacie uda się zarobić ok. 100 tys. zł, a po kryzysie kwota ta wzrosnąć może nawet do 300 tys. zł. Osoby wchodzące na molo rzekomo płacić będą musiały 5 zł.

Z opłaty zwolnieni mają być mieszkańcy Kołobrzegu, a także przyjezdni, którzy zapłacą tzw. opłatę uzdrowiskową.

Władze tłumaczą, że inne nadmorskie miejscowości również pobierają taką opłatę i nie wywołuje to dyskusji. Przypomnijmy, że np. w Sopocie za wejście na molo trzeba zapłacić 9 zł.

Nie wszyscy jednak zgadzają się na wprowadzenie opłaty. Choć zmiany w budżecie zostały przegłosowane, to część polityków sugeruje, że nie są one potrzebne.

Przecież przed laty, zwalniając z opłat za wstęp, podnieśliśmy o 50 gr opłatę uzdrowiskową, właśnie z intencją zyskania funduszy na konserwację molo itd. Goście z zewnątrz dołożyli się więc do kosztów utrzymania – mówi Danuta Wilk z organizacji Kołobrzescy Razem.

Co zobaczyć w Kołobrzegu?

Kołobrzeg to jednak nie tylko molo, ale również wiele innych, wspaniałych atrakcji. Podróżni nie powinni ominąć też latarni morskiej, Pomnika Zaślubin Polski z Morzem oraz Muzeum Oręża Polskiego.

To również doskonałe miejsce na rodzinne wakacje, bo osoba w każdym wieku na pewno znajdzie coś dla siebie. Dzieci zachwycone będą zabawą na plaży oraz wizytą w Oceanarium. Dorośli fani historii natomiast bez wątpienia miło spędzą czas, odwiedzając Muzeum Figur Woskowych czy port morski.

W ostatnich tygodniach, w wyniku pandemii, atrakcje pozostają zamknięte, jednak może się to zmienić w czasie letniego sezonu urlopowego. Polacy masowo rezerwują noclegi nad Bałtykiem, warto więc już teraz przemyśleć swoje plany urlopowe, nim najatrakcyjniejsze obiekty noclegowe zostaną zajęte.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: kolobrzeg.naszemiasto.pl

Podobne artykuły

Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >

Polska

Lotnisko w Gdańsku wprowadza szybkie testy na koronawirusa. Pozwolą uniknąć kwarantanny po przylocie

Czytaj więcej >
hotel Elbląg przechodzi do Focus Hotels

Polska

Grupa Focus Hotels wydzierżawiła 4-gwiazdkowy hotel Elbląg

Czytaj więcej >