Turysci.pl
Poland topo

fot. Wikipedia Commons/ Captain Blood/ CC BY-SA 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/

Niewybuch w Bieszczadzkim Parku Narodowym. Jeden szlak zamknięty do odwołania

5 Maja 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Szlak w Bieszczadzkim Parku Narodowym został zamknięty po tym, jak znaleziono w pobliżu niewybuch. Do czasu unieszkodliwienia przez saperów, pobliska droga pozostanie nieczynna dla turystów.

Bieszczadzki Park Narodowy poinformował o zamknięciu jednego ze szlaków w związku ze znalezieniem tam niewybuchu. Do czasu unieszkodliwienia przez saperów teren zostanie wyłączony.

Szlak w BdPN nieczynny do odwołania

Komunikat BdPN pojawił się na Facebooku rezerwatu we wtorek wieczorem. Jak czytamy, chodzi o jeden z najpopularniejszych szlaków w tym regionie.

- W związku z tym, że na szlaku z Ustrzyk Górnych na Połoninę Caryńską znaleziono niewybuch, szlak będzie zamknięty do czasu unieszkodliwienia go przez saperów - pisze w komunikacie na Facebooku BdPN

Władze parku zwróciły się również z prośbą do turystów o bezwzględne dostosowanie się do poleceń Straży Parku. Jak czytamy w komunikacie, BdPN będzie informował o wszystkich zmianach na bieżąco.

Tanzania zaostrza przepisy graniczne

Tanzania zaostrza restrykcje. Testy obowiązkowe, kwarantanna dla niektórych

CZYTAJ DALEJ

Szlak na Połoninę Caryńską jest jednym z najpopularniejszych w Bieszczadach

Połonina Caryńska jest jednym z najchętniej odwiedzanych punktów w Bieszczadach. Wielu turystów decyduje się przejść tam z Ustrzyk Górnych. Jest to najpopularniejsza droga ze wszystkich.

Najkrótszy szlak na Połoninę Caryńską prowadzi natomiast z Przełęczy Wyżniańskiej. Można dostać się stamtąd również na Małą i Wielką Rawkę, kierując się w przeciwnym kierunku.

Do słynnej połoniny dotrzeć można również z Brzegów Górnych, skąd prowadzi czerwony szlak. Wejście tą drogą zajmuje około 1:40.

Dotrzeć tam można również zielonym szlakiem z Przysłupa Caryńskiego od schroniska Koliba. Szlak można przejść w około 2:30, ponieważ w pierwszej kolejności należy dojść do schroniska.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: BdPN, mynaszlaku.pl

Podobne artykuły

Polska

Adwokatka radzi, co robić, gdy na plaży ktoś jest za głośno

Czytaj więcej >

Polska

Nowe ograniczenia po powrocie do Polski samolotem. Zmiany także w kwarantannie

Czytaj więcej >

Polska

Pokazali tłumy na Krupówkach w piątkowe południe. Film z drona robi wrażenie

Czytaj więcej >

Polska

21-letni turysta spadł z punktu widokowego podczas nawałnicy. Ratowała go policja i GOPR

Czytaj więcej >

Polska

Leśniczy apeluje do turystów w Tatrach: „Nie podchodzić do nich zbyt blisko, nie dokarmiać"

Czytaj więcej >

Polska

Turyści chętnie odwiedzają Szczawnicę. Na szlakach spotkać można tłumy

Czytaj więcej >