Niewielka wieś w Karkonoszach zachwyca turystów. Bukowiec leży tylko 8 km od Karpacza
Bukowiec to zaciszna, niewielka miejscowość, usytuowana na pograniczu Karkonoszy i Rudaw Janowickich. Znajduje się zaledwie 8 km na północ od Karpacza i zdecydowanie warto zatrzymać się tam na trochę.
Bukowiec to niewielka miejscowość na pograniczu Karkonoszy i Rudaw Janowickich, która oprócz cudownych krajobrazów skrywa bardzo wiele ciekawych zabytków.
Bukowiec - perełka u podnóża Karkonoszy
Co ciekawe, Bukowiec już w XVIII wieku znany był ze swojego charakterystycznego ukształtowania terenu. Umiejętnie wykorzystali to hrabina i hrabia von Reden do zaprojektowania parku krajobrazowego.
Małżeństwo nazywane było „najbardziej romantyczną parą w Karkonoszach i mieszkało w swojej letniej rezydencji – pałacu w Bukowcu.
Centralną częścią parku były stawy, odbijające szczyty gór, aleje i polany widokowe obsadzone kępami drzew. Do dzisiaj zachowała się także Świątynia Ateny wspierająca się na kolumnach z widokiem na Śnieżkę. Znajdowały się tam także oranżeria, latarnia morska, sztuczne ruiny zamku, wieża widokowa i opactwo.
Część tamtejszego krajobrazu można podziwiać do dzisiaj, a przepiękne plenery, mnogość szlaków i ścieżek turystycznych nie tylko sprzyjają turystyce pieszej, ale również rowerowej czy nawet wspinaczce górskiej.
Bukowiec jest również doskonałą bazą wypadową w Karkonosze i Rudawy Janowickie. Obecnie powstają plany odrestaurowania miejscowości, dzięki której na nowo odzyskałaby swoją świetność.
Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl
Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:
-
Niebywałe, co wyłowił z mazurskiego jeziora. Ale gigant, walczył z nim 2 godziny
-
Sześć miejscowości odciętych od prądu. Nie do wiary, do jakiego kraju dotarła zima
-
Samolot nagle zniknął z radarów i słuch o nim zaginął. Po latach mówią o przełomie
źródło: Karkonosze.pl