Turysci.pl
Andrzej Kotliński nie żyje

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Nie żyje Andrzej Kotliński, wieloletni Dyrektor Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej

12 Maja 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Nie żyje Andrzej Kotliński, wieloletni Dyrektor Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej. Tragiczną wiadomość przekazało Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział Ziemi Elbląskiej.

Nie żyje Andrzej Kotliński

Wiadomość o tym, że Andrzej Kotliński nie żyje, pojawiła się w środę 12 maja 2021 roku na profilu PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej na Facebooku.

Jak czytamy we wpisie, zmarły w latach 1991-2002 pełnił funkcję Dyrektora Paru Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej. Był też członkiem lokalnego PTTK.

W 2003 roku rozpoczął pracę jako Kierownik Regionalnej Pracowni Krajoznawczej przy Oddziale PTTK w Elblągu. Do 2016 roku pracował społecznie.

Holandia zmienia przepisy graniczne

Holandia zmienia przepisy graniczne. Od soboty kwarantanna dla Polaków

CZYTAJ DALEJ

Rodzinie, Bliskim i Przyjaciołom składamy wyrazy szczerego współczucia – żegnają zmarłego pracownicy Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.

We wpisie poinformowano, że pogrzeb Andrzeja Kotlińskiego będzie miał miejsce 14 maja 2021 roku w Suszu. Msza święta, wraz z wystawieniem ciała, rozpocznie się o godzinie 12:00 w Kościele pw. Św. Antoniego Padewskiego. Godzinę później ciało pochowane zostanie na cmentarzu komunalnym przy ul. Pieniężnego.

PTTK żegna ważne postaci

Niecały miesiąc temu Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze przekazało jeszcze jedną, smutną wiadomość. 20 kwietnia poinformowano o śmierci Mieczysława Arkadiusza Woźniaka - Członka Honorowego organizacji.

Do PTTK wstąpił w 1952 roku i przez lata służył wsparciem oraz radą dla setek turystów. W latach 2006-2017 pełnił funkcję członka Kapituły Odznaczeń Zarządu Głównego Towarzystwa.

Zmarły wytyczył dwa pierwsze szlaki turystyczne w Kaliszu w 1959 roku, a w 1990 roku wpisano go do Złotej Księgi Działaczy PTTK w tym mieście. Uhonorowany został również m.in. odznakami honorowymi „Za Zasługi dla Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej”, a także „Zasłużony Działacz Turystyki”.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: PTTK

Podobne artykuły

Polska

Tatrzańskie szlaki niebezpieczne po wczorajszych deszczach. TPN ostrzega

Czytaj więcej >
Trwa akcja ratunkowa w Niechorzu

Polska

Akcja ratunkowa w Niechorzu. Plażowiczów wciągnął prąd wodny

Czytaj więcej >
Skarb ukryty w Polsce

Polska

Ogromny skarb może być ukryty w Polsce. Prawdziwe złoto, niesamowite

Czytaj więcej >
PKP uruchamia nowy rozkład jazdy

Polska

Od niedzieli zmiana kolejowego rozkładu jazdy. Ruszają wakacyjne połączenia

Czytaj więcej >

Polska

Adwokatka radzi, co robić, gdy na plaży ktoś jest za głośno

Czytaj więcej >

Polska

Pożar lasu na zboczu Baraniej Góry. W akcji wziął udział samolot gaśniczy

Czytaj więcej >