Nie żyje Arne Sorenson. Odeszła ikona świata hotelarskiego, szef sieci hoteli Marriott
Arne Sorenson pełnił funkcję dyrektora sieci luksusowych hoteli Marriott od 2012 roku. Był jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy w branży hotelarskiej na całym świecie, ponieważ był pierwszą osobą spoza rodziny Marriott, w której ręce trafiło imperium .
Nie żyje ikona światowego hotelarstwa
Zdaniem wielu ekspertów od turystyki oraz hotelarstwa, to właśnie za kadencji Sorensona firma przeżyła jeden z największych okresów rozwoju w swojej wieloletniej historii .
W głównej mierze wpływ na to miała transakcja, którą Sorensonowi udało się zrealizować. Chodzi o przejęcie prestiżowego Starwood Hotels & Resorts, do czego doszło w 2016 roku. Marriott zapłacił za to około 13 miliardów dolarów, jednak dzięki tej decyzji firma zyskała miano największej sieci hotelowej na całym świecie .
Kolejnym dowodem na niezwykłe zdolności zmarłego są wyniki firmy na giełdzie. Za kadencji Sorensona wartość akcji sieci Marrtiott wzrosła o zawrotne 242 proc .
– Miał niezwykłą zdolność przewidywania, w którą stronę będzie zmierzać branża hotelarska i potrafił obrać najlepszy kierunek dla sieci Marriott – czytamy w oświadczeniu J.W. Marriott Jr., prezesa zarządu.
Swoje życie poświęcił tworzeniu imperium hotelowemu
Legenda Arne'a Sorensona związana jest również z jego zaangażowaniem w rozwój sieci hoteli. Wielokrotnie podkreślał, jak istotne jest dla niego poświęcanie się sprawie i nieustającemu doskonaleniu firmy.
Główna siedziba firmy w mieście Bethesda/fot. wikimedia.org/coolcaesar/CC BY-SA 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.pl
Udowodnił to m.in. w 2020 roku, po wybuchu ogólnoświatowej pandemii. Obostrzenia pandemiczne sprawiły, że doszło do zamknięcia znacznej części z 7349 hoteli Marriott rozsianych po 134 państwach świata.
Dyrektor chciał zrobić wszystko, by zminimalizować straty, dlatego podjął decyzję o zrezygnowaniu z pobierania pensji. Jak przekazuje TVN24, Sorenson zrzedł się wypłaty, która wynosiła 12-13 mln dolarów rocznie.
Hotel Marriott w Singapurze/fot. wikimedia.org/Sengkang/public domain/
Przypomnijmy, że początki sieci hoteli Marriott sięgają 1927 roku . To właśnie wtedy małżeństwo John Willard Marriott oraz jego żona Alice, otworzyło niewielką budkę z piwem korzennym. Z czasem lokal się rozrósł, a w ofercie pojawiło się jedzenie na wynos. W dalszych etapach również jako pierwsi oferowali usługę drive-in na Wschodnim Wybrzeżu.
Z czasem zajęli się dostarczaniem gotowych posiłków dla pasażerów linii lotniczych, a następnie otworzyli pierwszy hotel Twin Bridhes Motor Hotel, którego prowadzeniem zajął się ich syn. W 1959 roku rozpoczął działalność ich drugi hotel, Key Bridhe Marriot, który pozostaje najstarszym obiektem sieci, przymującym gości po dziś dzień.
Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl
Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:
-
Martyna Wojciechowska zaryzykowała i pokazała zdjęcie budzące emocje
-
Ogłosili 3. stopień zagrożenia na południu Polski. Jest niebezpiecznie
Źródło: TVN24