Turysci.pl
natura na Mauritiusie

Fot. instagram.com/@__mauritius__

Podwodny Wodospad zapiera dech w piersiach. Iluzja stworzona przez naturę

1 Lutego 2022

Autor tekstu:

Maja Lachowicz

Udostępnij:

Natura tworzy wiele pięknych miejsc, lecz nie wszystkie są tak hipnotyzujące. Zdrowy rozsądek mówi, że to niemożliwe, jednak widać wyraźnie, że pod wodą znajduje się wodospad. Wyspa, przy której możemy go zaobserwować ma, jeszcze wiele innyc

Natura stworzyła niesamowitą iluzję, która przyciąga turystów z całego świata. U wybrzeży wyspy Mauritius możemy ją zaobserwować z lotu ptaka. Jeśli nie po drodze nam na Ocean Indyjski w nieznacznie oddaloną od Madagaskaru wyspę, możemy obejrzeć zdjęcia w internecie. 

Natura na wyspie

Mauritius przynależy do archipelagu Maskarenów, wraz z małymi wyspami Reunion i Rodrigues. Miliony lat temu, w wyniku podwodnych erupcji wulkanu pojawiły się skrawki lądu, które dziś są popularne wśród turystów. W południowo-zachodniej części wyspy znajduje się zatoka, której dno w ciekawy sposób opada w głębiny. Smugi piasku i mułu tworzą lej, który oglądany z góry tworzy iluzję wodospadu. Kolory od granatu, przez niebieski po zielony nadają głębię, a jasny piasek przypomina spienioną wodę.

Spokojna woda na powierzchni pozwala podziwiać ten niesamowity obraz niemal bez zakłóceń. Wielu osobom może się wydawać, że zdjęcia podwodnego wodospadu to fotomontaż, bo są zbyt piękne, by mogły być prawdziwe. Nikt jednak nie majstrował przy fotografiach, a dowodem mogą być zdjęcia satelitarne. Chociaż nie są tak wyraźne, jak te zrobione z samolotu czy przez dron, ukazują prawdę o tym miejscu.

Wyspa Mauritius ma do zaoferowania znacznie więcej. Płaskowyż w centralnej części wyspy zapewnia piękne widoki i ciekawe szlaki turystyczne. Rajskie plaże na północy to idealne miejsce do leniwego wypoczynku. W dodatku można tam spróbować wyśmienitych potraw, które są połączeniem kuchni holenderskiej, francuskiej, indyjskiej i kreolskiej. 

Reklama

Złote Dni Travelist - trwa ekskluzywna WYPRZEDAŻ hoteli. Promocje do -65%! Sprawdź >>

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Maja LachowiczAutor

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego na kierunku Turystyka i Rekreacja, z zawodu pilot wycieczek. Ciekawość świata i zamiłowanie do podróży poskutkowało dołączeniem do redakcji Turysci.pl, by móc zarażać czytelników turystyczną pasją. Plany na przyszłość obejmują podróże w najdalsze zakątki świata, głownie bogate przyrodniczo. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

pustynia Bliski Wschód

Świat

Niebo zmieniło się na kolor pomarańczowy. Burza piaskowa na Bliskim Wschodzie

Czytaj więcej >
Jamajka, źródło: twitter.com/OloriSupergal

Świat

Jamajka: włożył rękę do klatki lwa, turyści nagrali reakcję zwierzaka

Czytaj więcej >

Świat

18-latek wszedł do dołu wykopanego na plaży. Zginął zasypany piaskiem

Czytaj więcej >

Świat

Turyście z Tajlandii grozi kara śmierci. Awanturował się na lotnisku

Czytaj więcej >

Świat

Krokodyl zaatakował turystę w Australii. Mężczyzna ledwo uszedł z życiem

Czytaj więcej >

Świat

Samolot stanął w ogniu tuż przed startem. Przerażające nagranie

Czytaj więcej >