Turysci.pl
natura na Mauritiusie

Fot. instagram.com/@__mauritius__

Podwodny Wodospad zapiera dech w piersiach. Iluzja stworzona przez naturę

24 Marca 2020

Autor tekstu:

Maja Lachowicz

Udostępnij:

Natura tworzy wiele pięknych miejsc, lecz nie wszystkie są tak hipnotyzujące. Zdrowy rozsądek mówi, że to niemożliwe, jednak widać wyraźnie, że pod wodą znajduje się wodospad. Wyspa, przy której możemy go zaobserwować ma, jeszcze wiele innyc

Natura stworzyła niesamowitą iluzję, która przyciąga turystów z całego świata. U wybrzeży wyspy Mauritius możemy ją zaobserwować z lotu ptaka. Jeśli nie po drodze nam na Ocean Indyjski w nieznacznie oddaloną od Madagaskaru wyspę, możemy obejrzeć zdjęcia w internecie. 

Natura na wyspie

Mauritius przynależy do archipelagu Maskarenów, wraz z małymi wyspami Reunion i Rodrigues. Miliony lat temu, w wyniku podwodnych erupcji wulkanu pojawiły się skrawki lądu, które dziś są popularne wśród turystów. W południowo-zachodniej części wyspy znajduje się zatoka, której dno w ciekawy sposób opada w głębiny. Smugi piasku i mułu tworzą lej, który oglądany z góry tworzy iluzję wodospadu. Kolory od granatu, przez niebieski po zielony nadają głębię, a jasny piasek przypomina spienioną wodę.

Spokojna woda na powierzchni pozwala podziwiać ten niesamowity obraz niemal bez zakłóceń. Wielu osobom może się wydawać, że zdjęcia podwodnego wodospadu to fotomontaż, bo są zbyt piękne, by mogły być prawdziwe. Nikt jednak nie majstrował przy fotografiach, a dowodem mogą być zdjęcia satelitarne. Chociaż nie są tak wyraźne, jak te zrobione z samolotu czy przez dron, ukazują prawdę o tym miejscu.

Wyspa Mauritius ma do zaoferowania znacznie więcej. Płaskowyż w centralnej części wyspy zapewnia piękne widoki i ciekawe szlaki turystyczne. Rajskie plaże na północy to idealne miejsce do leniwego wypoczynku. W dodatku można tam spróbować wyśmienitych potraw, które są połączeniem kuchni holenderskiej, francuskiej, indyjskiej i kreolskiej. 

Fot. maps.google.com/ screen

Podobne artykuły

Gruzja znosi restrykcje

Świat

Gruzja znów się otwiera na turystów. Są jednak warunki

Czytaj więcej >

Świat

Kim Dzong Un chce otworzyć ogromny kurort dla zagranicznych turystów. Może ruszyć już wkrótce

Czytaj więcej >
Japonia zaostrza restrykcje

Świat

Japonia zaostrza kontrole graniczne dla podróżnych z kilku krajów Europy. Na liście Polska

Czytaj więcej >
zdjęcia błyskawic

Świat

Odwrócone błyskawice widoczne są z kosmosu. Niesamowite zdjęcia

Czytaj więcej >
Wybuchł wulkan w Indonezji

Świat

Wybuchł wulkan w Indonezji. Warto wstrzymać się od zwiedzania pobliskich terenów

Czytaj więcej >
polka zanzibar

Świat

Polka zamieszkała na Zanzibarze. "Pierwsze zderzenie dwóch światów jest widoczne już na lotnisku"

Czytaj więcej >