Turysci.pl Polska Spacerował po zamarzniętej zatoce kilkadziesiąt metrów od brzegu. W sieci opublikowano nagranie
fot. Facebook/ Kuźnica Hel

Spacerował po zamarzniętej zatoce kilkadziesiąt metrów od brzegu. W sieci opublikowano nagranie

25 lutego 2021
Autor tekstu: Ania Radke

Nagranie zostało wykonane w poniedziałek 22 lutego, a następnie opublikowane na Facebooku „Kuźnica Hel". Widać na nim mężczyznę, który spacerował kilkadziesiąt metrów od brzegu. Był tam zupełnie sam, więc w razie załamania lodu, pomoc nie zdążyłaby tam dotrzeć.

Nagranie przedstawia mężczyznę spacerującego po lodzie

- Nie mogę uwierzyć, że ludzie są tak bezmyślni - napisał autor posta. - Temperatury dodanie od kilku dni, lód topnieje i pęka, widać już miejscami wodę Zatoki Puckiej, a w oddali widać osobę, która sobie spaceruje, jak gdyby nigdy nic - wyjaśnił i dodał - Masakra.

Od kilku dni obserwujemy w całej Polsce rekordowo wysokie temperatury jak na luty. 25 lutego odnotowano najwyższą temperaturę w tym miesiącu od ponad 30 lat. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował, że w Makowie Podhalańskim, termometry o godzinie 11:20 pokazały już 22°C.

Zdjęcie Bałtyku skutego lodem wywołało ogromne poruszenie w sieci , ponieważ w ostatnich latach nie było to częste zjawisko. Jak się jednak okazuje, lepiej podziwiać ten niecodzienny widok z dystansu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO

Niedawno pisaliśmy, że spacerowanie po zamarzniętych zbiornikach wodnych może być tragiczne w skutkach . Również policjanci w całej Polsce przypominają, że nawet lód wyglądający na gruby w rzeczywistości może załamać się pod ciężarem ludzkiego ciała.

- Po kilkunastu mroźnych i śnieżnych dniach w całym kraju nastąpił znaczny wzrost temperatury. Ocieplenie spowodowało gwałtowne topnienie pokrywy lodowej na zamarzniętych zbiornikach wodnych . Lód stał się kruchy i niebezpieczny, na zamarzniętych rzekach i jeziorach pokrywa lodowa gwałtownie się zmniejsza. Na taki lód w żadnym wypadku nie wolno wchodzić! - ostrzega Policja.

- Najbardziej niebezpiecznymi miejscami są: ujścia akwenów, cieków wodnych, mostów, śluz i wszelkie miejsca na lodzie z występującymi rysami i pęknięciami . Mimo że przy brzegu lód w wielu miejscach wydawać się może gruby, to kilka kroków dalej może być już bardzo cienki i kruchy - wyjaśnia policja.

- Pozornie dobrze wyglądający lód pokrywający akwen wodny, w rzeczywistości może być za słaby, aby utrzymać ciężar ludzkiego ciała . Idąc na spacer nad wodę koniecznie zabierz ze sobą telefon komórkowy, by w nagłych przypadkach zaalarmować odpowiednie służby - dodano.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Onet

Obserwuj nas w
autor
Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl
turystyka Lotniska i linie lotnicze polska świat poradnik podróżnika quizy