Turysci.pl
nagranie skrzydło samolotu

Fot. Twitter @mickakers

Sceny jak z filmu. Nagle wspiął się na skrzydło samolotu. Finał był fatalny. Nagranie obiega internet

26 Lutego 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

To nagranie z amerykańskiego lotniska ma już ponad 2 miliony wyświetleń. Samolot należący do Alaska Airlines już szykował się do startu, gdy na płycie portu lotniczego pojawił się nieznany mężczyzna, który postanowił wspiąć się na skrzydło maszyny.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • gdzie i kiedy doszło do osobliwego zdarzenia

  • jak skończył nieznany mężczyzna, który wspiął się na samolot

  • jakie teorie dotyczące jego zamiarów pojawiły się w mediach

Jeden z pasażerów samolotu amerykańskich linii lotniczych Alaska Airlines opublikował na Twitterze szokujące nagranie, które momentami może przypominać film sensacyjny. W materiale wideo widać nieznanego mężczyznę, który siedzi, a następnie spaceruje po skrzydle maszyny. Po zdjęciu butów próbuje nawet wspiąć się na skrzydełko aerodynamiczne, czyli winglet. O szczegółach informuje portal Wirtualna Polska.

Mick Akers, który opublikował na Twitterze nagranie zrobione przed startem samolotu, był jednym z pasażerów Boeinga 747 linii Alaska Airlines. Ten niecodzienny lot, który został opóźniony przez nieznanego mężczyznę, odbywał się w sobotę 13 grudnia z Las Vegas do Portland. W pewnym momencie pilot zauważył, że do maszyny zbliża się osoba i natychmiast zawiadomił wieżę kontrolną.

Nagranie z lotniska w Las Vegas ma już ponad 2 miliony wyświetleń. Mężczyzna zjechał po skrzydle samolotu

Nagranie opublikowane przez pasażera samolotu amerykańskich linii lotniczych potwierdza, że chociaż o Las Vegas krąży już mnóstwo legend, to miasta nadal potrafi zaskoczyć. Chociaż pilot maszyny zareagował od razu, wzywając funkcjonariuszy, nieznany mężczyzna miał wystarczająco dużo czasu, by usiąść, a nawet przespacerować się po lewym skrzydle.

W tym czasie podróżni siedzieli już na swoich miejscach i przez okna podziwiali wyczyny intruza. Tymczasem mężczyzna znalazł się na lewym skrzydle i usiadł. Następnie przeszedł do końca i postanowił wspiąć się na winglet. Dla ułatwienia zdobycia skrzydełka aerodynamicznego pozbył się nawet butów i skarpetek.

Na płycie lotniska pojawili się funkcjonariusze ochrony, którzy wspięli się na samolot i zaczęli zbliżać się do bohatera nagrania – ten jednak nie przerwał swoich wyczynów, usilnie próbując zdobyć winglet. Ostatecznie cały incydent skończył się dla niego niezbyt przyjemnie. Nieznany mężczyzna ześlizgnął się ze skrzydła i z impetem runął na płytę.

Incydent na lotnisku w Las Vegas, Fot. Twitter @Mick Akers

Nagranie stało się hitem, ale pasażerowie ponieśli odczuwalne konsekwencje

Chociaż nagranie zrobione w sobotę 13 grudnia przed startem Boeinga 747 linii Alaska Airlines obecnie jest hitem w internecie i wielu z was może z ciekawością obserwować incydent z lotniska, to pasażerowie samolotu mogli nie mieć radosnych min.

Jak tylko nieznany mężczyzna spadł z lewego skrzydła, doskoczyło do niego kilku funkcjonariuszy. Następnie intruz został usunięty z płyty lotniska. Podróżni jednak musieli uzbroić się w cierpliwość. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez portal Wirtualna Polska samolot musiał przejść dokładną kontrolę przed startem.

Incydent na lotnisku w Las Vegas, Fot. Twitter @Mick Akers

Ostatecznie lot z Las Vegas do Portland przeciągnął się aż o 4 godziny. Samolot wystartował z bardzo dużym opóźnieniem, co mogło nie spodobać się wielu pasażerom. Niestety czasem załoga nie ma wpływu na takie sytuacje, zwłaszcza gdy konieczna jest interwencja służb lotniska.

Obecnie w mediach trwają rozmowy na temat tego, co kierowało nieznanym mężczyzną, który postanowił wspiąć się na amerykański samolot. Jedni skłaniają się do tego, że intruz był pod wpływem narkotyków. Według innej teorii osoba ta może być chora psychicznie.

Warto pamiętać, że lotnisko to miejsce, które podlega specjalnemu rygorowi. Wszelkie niedozwolone zachowania, które mogą wprowadzać w błąd czy też szerzyć panikę, są natychmiast piętnowane zarówno przez przewoźników, jak i funkcjonariuszy. Mężczyzna, który opublikował w internecie film instruktażowy, w którym pokazał, jak można oszukać linie lotnicze, został ukarany zakazem lotów. Dlatego lepiej dobrze się zastanówcie, czy warto ryzykować, ponieważ opublikowane nagranie potwierdza, że nie wszystko co dzieje się w Vegas, pozostaje w Vegas.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: Wirtualna Polska

Mateusz SidorekAutor

Interesuję się literaturą, kinem europejskim oraz arthouse’owym i kulturą francuską w każdym wydaniu. Tworzyłem treści m.in. dla i-D Poland, Noizz, K MAG oraz Hiro. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Na topie

Skarb z II wojny światowej odnaleziony w Małopolsce. Może być wart niemałą fortunę

Czytaj więcej >

Na topie

Wakacje bez tłumów? We Włoszech to niemożliwe. Do Rzymu masowo wrócili turyści

Czytaj więcej >

Na topie

LOT uruchamia nowe kierunki. Lada dzień pierwsze rejsy

Czytaj więcej >

Na topie

Stewardessa zdradza 5 najbardziej znienawidzonych nawyków pasażerów

Czytaj więcej >

Na topie

Jak oszczędzić na dodatkowym bagażu w samolocie? TikTokerka pokazała prosty sposób

Czytaj więcej >

Na topie

Zagraniczni turyści rezygnują z podróży do Polski. Dane są dramatyczne

Czytaj więcej >