Turysci.pl
Co z maseczkami na plażach w Polsce

fot. flickr.com/Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Poland/Fot. Mariusz Cieszewski / www.polska.pl

Na polskich plażach nie będą wymagane maseczki

7 Maja 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Czy na polskich plażach będzie konieczność zagrywania ust oraz nosa? Zgodnie z ostatnim rozporządzeniem rządu, na szczęście nadmorskie, piaszczyste tereny pozostaną wolne od tego ograniczenia. Podobnie jak ogrody botaniczne, zieleńce, lasy, parki czy ogrody zabytkowe.

  • Rząd luzuje obostrzenia dotyczące noszenia maseczek na otwartym powietrzu

  • Usta i nos nadal trzeba zasłaniać m.in. w transporcie publicznym, na drogach i placach, promenadach czy bulwarach

  • Maseczki nie będą konieczne na plażach, w lasach, parkach, zieleńcach, ogrodach botanicznych oraz ogrodach zabytkowych

Wczoraj opublikowane zostało rozporządzenie, które zawierało informację dotyczącą zasłaniania ust oraz nosa na plażach. Na szczęście takie działania nadal nie będą wymagane, a turyści będą mogli swobodnie spacerować po piaszczystym brzegu Morza Bałtyckiego.

Na plażach nie trzeba mieć maseczki

Utrzymanie przepisu to dobra wiadomość dla osób, które w najbliższym czasie wybierają się na urlop do nadmorskich kurortów. Jak informują eksperci, takie wyjazdy w czasie czerwcówki planuje wielu Polaków.

Karkonoski Park Narodowy przypomina o zamknięciu szlaków

Na 11 szlakach są zamknięte odcinki dla ruchu turystycznego. KPN przypomina

CZYTAJ DALEJ

Okazuje się jednak, że maseczek nie będzie trzeba zakładać również podczas zwiedzania wielu innych, turystycznych miejsc. Szczególnie zadowolone powinny być osoby, które lubią spędzać czas na świeżym powietrzu.

Maseczek nadal nie trzeba nosić w lasach, ale również w parkach, zieleńcach oraz ogrodach botanicznych. Wiele z tych ostatnich już się otwiera i zaprasza urlopowiczów, szczególnie w popularnych miejscowościach wyjazdowych.

Co więcej, jak czytamy w treści rozporządzenia, maseczki nie będą konieczne również w ogrodach zabytkowych. W połączeniu z otwarciem obiektów muzealnych, które miało miejsce 4 maja, turyści dostają kolejną szansę na zwiedzanie interesujących atrakcji podczas urlopu.

Maseczek na świeżym powietrzu nie trzeba nosić od 15 maja, jest jednak warunek - dotyczy to tylko sytuacji, gdy jesteśmy w stanie zachować 1,5 metra dystansu od innych ludzi. Podczas zwiedzania atrakcji turystycznych, znajdujących się na zewnątrz, takich jak np. parki miniatur czy otwarte wystawy, trzeba zachować ostrożność.

Maseczki na plażach próbowała wprowadzić Hiszpania

W Polsce maseczki na plażach nie są konieczne, jednak nie wszystkie kraje tak podchodzą do kwestii obostrzeń. Pod koniec marca nakaz zasłaniania ust oraz nosa w tym miejscu wydał rząd Hiszpanii. Przepis ten spotkał się z gigantycznym protestem - zarówno władz lokalnych, jak i sektora turystycznego oraz samych podróżnych.

Ostatecznie hiszpańskie władze musiały ustąpić i zadecydowano o nakazie zasłaniania ust i nosa na plaży, ale tylko w przypadku przemieszczania się po jej terenie. Przepis ten nie dotyczy turystów i plażowiczów, którzy opalają się, przebywają w wodzie czy w inny sposób spędzają czas na plaży, nie wędrując nią.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Dziennik Ustaw

Podobne artykuły

Trwa akcja ratunkowa w Niechorzu

Polska

Akcja ratunkowa w Niechorzu. Plażowiczów wciągnął prąd wodny

Czytaj więcej >

Polska

Zapytali Polaków, gdzie spędzą tegoroczne wakacje. Większość zostanie w domach lub będzie podróżować po Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Sprawdzili ceny w restauracjach w Ustce. Czy rzeczywiście jest drogo?

Czytaj więcej >
Parki rozrywki apelują do rządu o poluzowanie obostrzeń

Polska

Parki rozrywki chcą przyjmować turystów, a nie ma ich na liście. Apelują do rządu o odmrożenie

Czytaj więcej >
Zamykają turystyczny szlak na Gubałówkę

Polska

Zamykają szlak turystyczny na Gubałówkę. Na wniosek właścicieli gruntów

Czytaj więcej >
Policja kontroluje hotele w Szklarskiej Porębie

Polska

Masowa kontrola hoteli i pensjonatów w Szklarskiej Porębie

Czytaj więcej >