Turysci.pl
mazury

fot. Pixabay/ Milosz_Karski

Na Mazurach czynne są bary i restauracje. W niektórych portach zorganizowano koncerty

2 Maja 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Majówka to na Mazurach początek sezonu żeglarskiego. Nawet pandemia koronawirusa nie przeszkodziła hucznej inauguracji. W regionie otwarto bary i restauracje, a w niektórych portach odbyły się koncerty, a promenady pełne były spacerowiczów.

Mazury każdego roku przyciągają do siebie żeglarzy z całej Polski. Za oficjalny start sezonu uznaje się majówkę. Chociaż pandemia koronawirusa skutkowała zamknięciem wielu obiektów, życie w Regionie 1000 Jezior toczy się jak gdyby nigdy nic.

Tłumy żeglarzy na Mazurach w majówkę

Jak przekazał Portal Samorządowy, na jeziorach zobaczyć można bardzo wiele pływających żaglówek. Ratownicy wodni natomiast nie odnotowali żadnych poważniejszych incydentów, jedynie dwie akcje techniczne.

Zdecydowanie większym problemem dla żeglarzy mogą być pozamykane porty z toaletami i prysznicami, o czym poinformowaliśmy wczoraj. Tłumy ludzi czekały w sobotę w kolejkach, aby skorzystać z sanitariatów i umyć się w zlewach w giżyckiej marinie.

PS poinformował również, że wielu turystów spędziło słoneczną sobotę na spacerach. Wielu z nich wybrało się m.in. na promenadę w Mikołajkach. Jak przekazali, w niektórych portach miały odbywać się nawet koncerty, a nie wszyscy uczestnicy nosili maski.

Jak czytamy, wiele barów i restauracji było w ten dzień otwartych. Obsługa miała informować gości o tym, że serwowane są jedynie dania na wynos, jednak niektórzy goście spożywali posiłki przy restauracyjnych stolikach.

O dużym zainteresowaniu noclegami na Mazurach poinformowała również Gazeta Wyborcza. Jak czytamy, chętnych na wynajmowanie żaglówek na długi weekend majowy nie brakowało, jak również rezerwujących noclegi „u cioci".

Na pewno wynajmowanych jest bardzo dużo jachtów, choć przedsiębiorcy nie chcą się tym chwalić, bo wolą nikogo nie drażnić – mówił GW Zbigniew Jatkowski z portalu Mazury Info.

W sieci ludzie pytają o nocleg u „cioci” na Mazurach. Kto chce, ten znajdzie miejsce – mówi w rozmowie z GW Anna z Iławy, spędzająca majówkę w agroturystyce.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Polsat News

Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Góry śmieci w Tatrach. „Osoba przyjeżdżająca w góry nie jest turystą, jest klientem"

Czytaj więcej >

Polska

Polityk dostał spleśniałe kanapki w Pendolino. PKP komentuje sprawę

Czytaj więcej >

Polska

Wypadek na Jeziorze Rożnowskim. Nie żyje mężczyzna, który wypadł z jachtu

Czytaj więcej >

Polska

Tłumy turystów w Tatrach. „Dotarcie na szczyt zajęło nam 9 h"

Czytaj więcej >

Polska

Do Bałtyku dotarła fala wezbraniowa. Opublikowano zdjęcia satelitarne

Czytaj więcej >

Polska

Turyści napadnięci w centrum Zakopanego. Dwie osoby ranne, jedna ciężko

Czytaj więcej >