Morskie Oko skrywa wrak statkuwikimedia.commons/ Adrian Dębowski/ CC BY 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/deed.en

Tajemnicze odkrycie na dnie Morskiego Oka. Znamy szczegóły. Nieprawdopodobne

Morskie Oko to jezioro, w którym dokonano niesamowitego odkrycia. Ustalono, że na jego dnie znajduje się wrak łodzi. Chodzi o słynną "Syrenę". Teraz do sytuacji odniosło się Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Potwierdzono doniesienia.

Morskie Oko co roku przyciąga tłumy turystów. To jedna z najpopularniejszych atrakcji w Polsce. Jeszcze do niedawna nikt nie wiedział, że na jego dnie znajduje się wrak statku. Potwierdziło to Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Morskie Oko. Na dnie wrak statku

Na profilu Tatromaniak pojawiły się zdjęcia, które miały być dowodem, że na dnie Morskiego Oka znajduje się wrak statku o nazwie "Syrena". Była to jedna z najsłynniejszych łodzi pływających po Morskim Oku. Wtedy nie było to nic nadzwyczajnego. Teraz na Morskim Oku łodzi nie zobaczymy.

- WOW! Takie skarby kryją wody Morskiego Oka. To najprawdopodobniej wrak łodzi "Syrena", która dawniej pływała z turystami po tafli stawu - czytamy w opisie pod opublikowanymi zdjęciami. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Zdjęcie stały się prawdziwym hitem Internetu. Nikt nie spodziewał się, że Morskie Oko kryje taki zabytek. Teraz odniosło się do tego Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, które we wpisie na Facebooku potwierdziło, że chodzi o "Syrenę".

- W dniach 16-20 listopada 2020 w Morskim Oku odbyło się szkolenie Sekcji Nurkowej TOPR. Zajęcia miały po części zastąpić planowane działania w jaskiniach, które nie doszły do skutku z uwagi na ograniczenia związane z pandemią. Dołożono wszelkich starań, by utrzymać stosowny reżim sanitarny - rozpoczęto komunikat.

- W szkoleniu uczestniczyli nurkowie Sekcji, kandydaci do Sekcji oraz instruktorzy zewnętrzni. W ramach zajęć głównie szkolono się z nurkowania na obiegu zamkniętym w układzie sidemount (T-REB), trenowano poręczowanie jaskiniowe, nurkowanie w warunkach ograniczonej widoczności oraz dokonywano nurkowań zwiadowczych na obszarze Morskiego Oka. Nurkowie kandydaci uczestniczyli w szkoleniach podstawowych - czytamy dalej.

- Łódź widoczna na zdjęciach to “Syrena”, która przed laty służyła do przewozu turystów poprzez taflę Morskiego Oka. Przez lata zaginiona, odnaleziona została 5lat temu przez nurków TOPR przy okazji działań szkoleniowych - kończy TOPR.

Morskie Oko - ukochane miejsce turystów

Morskie Oko to największe jezioro polskich Tatr. Jednocześnie jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w naszych rodzimych pasmach górskich. Znajduje się w Dolinie Rybiego Potoku, u podnóża Mięguszowieckich Szczytów. To miejsce warte odwiedzenia.

Do słynnego jeziora prowadzi kilka tras. Ta najpopularniejsza zaczyna się w Palenicy Biełczańskiej. Piesza wycieczka nad Morskie Oko trwa około dwie godziny. Nad samym brzegiem znajduje się schronisko PTTK imienia Stanisława Staszica, które koniecznie trzeba zobaczyć.

1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
2. Prawdziwa bomba, nowa tania linia wchodzi do Polski. Zdeklasowała Ryanaira i WizzAira jedną rzeczą
3. Zadziwiające odkrycie w Tajlandii. Naukowcy przecierali oczy ze zdumienia
4. Martyna Wojciechowska wyjawiła prawdę po podróży do Kambodży. "Po tej historii na pewno zmienicie zdanie"

Znad jeziora rusza trasa na najwyższy polski szczyt, czyli Rysy. Znajduje się ona na wysokości 2499 m n.p.m. Obok Mięguszowieckich Szczytów, znajduje się też szczyt Mnich, którego wysokość sięga 2068 m n.p.m.

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł